prikaz tee

Sekcia: Ostatné 29.04.2013 | 12:11
jano   Návštevník
Cafte fsetci;

nefunguje mi tento prikaz shred -vfz -n 1 /dev/sdd | tee -a Sh_per.txt. Ocakaval som simultanny vystup na monitor a sucasne do spominaneho textaku. Ale dostal som vystup iba
na monitor, nech som robil co chcel. Prikaz som spustal pod userom cez roota a na subor do ktoreho sa to ma zapisovat som dal prava 777, dal som tam zmenit vlastnika aj skupinu na usera pod ktorym som fungoval a nic. Vysledok bol, ze na monitore som videl priebeh shredu a textak mal nulovu velkost. Co som nespravil, alebo spravil zle ?
    • Re: prikaz tee 29.04.2013 | 14:33
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Je dost mozne, ze vystup, ktory chces presmerovat, je vypisovany na standardny chybovy vystup. V takom pripade pomoze presmerovanie.
      • Re: prikaz tee 30.04.2013 | 10:01
        jano   Návštevník
        A ako zistim ci je to standardny chybovy vystup, alebo iny typ vystupu. Lebo ked som napr. zadal prikaz date | tee -a blbla.txt tak nebol ziadny problem. Ked som zadal prikaz echo -e "Podme sa zachranit\n\n" | tee -a super.txt nebol problem. Jedine s tymto prikazom, ktory je "core" skriptu".
        • Re: prikaz tee 30.04.2013 | 10:05
          jano   Návštevník
          A skusal som to aj po prikazoch - jednotlive riadky, ked mi to nefungovalo tak jak by mi to malo.
          • Re: prikaz tee 30.04.2013 | 10:11
            Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
            shred -vfz -n 1 /dev/sdd 2>&1 | tee -a Sh_per.txt