zvuk nejde všade

Sekcia: Hardware a Drivery 21.09.2013 | 06:20
MARTIN   Návštevník
Zdravím páni. Po tom čo mi odišiel za dúhový most integrovaný zvuk, som nainštaloval externú zvukovicu (z počítačac pri kontajneroch :-) Zvuk funguje normálne, amarok hrá, vlc tiež, ale openshot mlčí. myslel som si že to je chyba v openshot ale ten istý systém s rovnakými aplikáciami a aktualizáciami mám v nb a tam všetko funguje. Ako môžem zistiť v čom chyba?
    • RE: zvuk nejde všade 21.09.2013 | 08:48
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Nuž, najprv si pozrieš že čo je to za zvukovku aby si vedel či zvláda mix viacerých kanálov. Ak to nezvláda, tak naraz viaceré programy na nej nemôžu vŕzgať. Aby mohli, tak musíš pozrieť či máš povolený mix viacerých kanálov v Tebou používanej verzii distribúcie na SW úrovni. Teda, pokiaľ si sa v tom moc nevŕtal, tak to máš a stačí Ti nastaviť zvukový výstup a asi aj sample rate v programoch ktorým si natvrdo nastavil výstup na tú zvukovku čo odišla.
    • RE: zvuk nejde všade 21.09.2013 | 20:00
      Avatar MARTIN   Návštevník
      no tak som sa dozvedel že to nie je vec nastavenia zvuku ale zasa nejaká capina v openshot. :-( Zvuk som skontroloval ako radil wlasaty, všetko funguje, skúšal som aj inú kartu. Okrem openshotu.
      • RE: zvuk nejde všade 22.09.2013 | 10:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník
        Openshot by mal zvládať al audio prehrávanie cez ALSA, ale štandardne to robí cez SDL. Nemáš náhodou grafiku s HDMI výstupom že by sa Ti pomiešalo poradie zvukoviek? Totižto HDMI výstup grafiky má v sebe aj zvukovku keďže cez neho lezie aj audio. A to môže byť priekak pokiaľ to neprestavíš.
        • RE: zvuk nejde všade 22.09.2013 | 13:21
          Avatar MARTIN   Návštevník
          na tomto pc nemám HDMI. Skúšal som zvuk vo všetkých aplikáciách, všetko fungovalo. Iba v openshot ani pri náhlade ani pri spracovaní bolo ticho. Žiaľ, musel som preinštalovať systém lebo som mal rozrobenú prácu. Ale nie je to riešenie samozrejme, k príčine som sa nedostal :-(