W7 na viacerych diskoch

Sekcia: Ostatné 23.09.2013 | 17:54
Miiisa   Návštevník
Zdravim, viem,ze zle forum,ale moc ma nenapada ine forum kde sa riesi OS. Mate dakto skusenosti,ako nahodit windows na viacej diskov? napr. osobne potrebujem prehodit C:/Users na druhy disk tj. D:/Users
    • RE: W7 na viacerych diskoch 23.09.2013 | 18:15
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      mapovanie ntfs particie do zvoleneho priecinku?

      sprava diskov -> vlastnosti particie -> na particii klikni pravym potkanom -> zmenit pismeno jednotky a cesty -> zmenit -> pripojit do prazdneho priecinka ntfs

      vsimni si ze je to pripojenie do prazdneho priecinka ;)
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: W7 na viacerych diskoch 23.09.2013 | 18:44
        Avatar miiisa   Návštevník
        Nie tak uplne,asi som sa zle vyjadril. mam 2 disky:
        A: 32GB SSD = C:/ B: 1,5TB DISK = D:/ a F:/ ja potrebujem,aby sa mi obsah z C:/Users ukladal na Disk B a nie na A. Aby sa mi ten A disk,tj ten najmensi co najmenej zahlcoval a radsej sa odlahcil na ten druhy disk.
        • RE: W7 na viacerych diskoch 23.09.2013 | 19:19
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Windows mal kedysi správu užívateľských profilov v ktorej sa dali prehodiť profily neprihlásených užívateľov do inej lokácie. Pohľadaj v control paneli. Pochybujem že by to vyhodili i keď som si tým neni istý. Totižto výrobcovia bežne dodávali k SSD aj CD s programom čo to urobil cez wizzarda. Stačilo si vybrať že čo a kam a nebolo treba reinštalovať systém na nový disk. Ale neskúšal som, správa windows mi je proti srsti.
        • RE: W7 na viacerych diskoch 23.09.2013 | 22:28
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          ked si namapujes D:\ do C:\users, tak by sa mali vsetky data smerujuce na dany prazdny priecinok na C:\users mali automaticky ukladat na D:\ aj ked sa priecinok C:\users bude tvarit ze jeho obsahom su data z D:\ tu je aj navod pre widle

          Vo windowsoch som to nerobil uz davno, ale predpokladam ze sa to chova podobne ako v ked si v linuxe namapujes napr. do /home druhy disk

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: W7 na viacerych diskoch 24.09.2013 | 14:29
            Avatar miiisa   Návštevník
            tak vecer este skysuim pohrat a dam vediet,to co som spravil ja,bol obycajny odkaz...