max. podporovana pamet v dmidecode???

Sekcia: Hardware a Drivery 02.10.2013 | 18:48
Avatar listrdave Linux  Používateľ
Ahoj Chcem sa spytat, mam notebook Dell Latitude e6420. Chcel by som don kupit nove pamete .. max co mi PC povoli. Pozeral som specifikacie daneho modelu notebooku a bolo pisane ze max podporuje 8GB. Zaujimave ale je ze mi program dmidecode pise ze maximalna kapacita je 16GB. Moja otazka je preco su tieto hodnoty rozne? Usudzujem ze maximalna kapacita je zaroven aj maximalna podporovana. Vopred dakujem za kazdu odpoved :)
    • RE: max. podporovana pamet v dmidecode??? 02.10.2013 | 20:03
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      Jedna vec je podpora v radiči pamäte, druhá zas obmedzenie mikrokódu UEFI (BIOS) a tretia je výsledná dokumentácia z testov vtedy dostupného železa. Tak si vyber.
      • RE: max. podporovana pamet v dmidecode??? 02.10.2013 | 20:12
        Avatar listrdave Linux  Používateľ
        hm, super :) ... skusim teda zapatrat ale len tak sa spytam k comu by sisa priklonil asi ty skor keby si bol na mojom mieste ? Dik za odpoved
        • RE: max. podporovana pamet v dmidecode??? 02.10.2013 | 20:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník
          Vstúpil by som do obchodu zo slovami : chlapi chcem upgrade na 16G RAM ale niesom si istý či to notebook zoberie. A chlapi by sa postarali. Koniec koncov sú za to platení. Teda, ak do toho chceš reálne investovať.

          Ale nie, ja osobne by som to vôbec neriešil. Nemám dôvod riešiť upgrade RAM. Nepotrebujem to. Roky mi to na bežnú prácu stačí, a ten kit 16G nemám do čoho dať.
          • RE: max. podporovana pamet v dmidecode??? 02.10.2013 | 20:43
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            :D