fraker

Sekcia: Konfigurácia 04.10.2013 | 22:07
KDE   Návštevník
mam problem ked sa mi zapina FreeBSD 64-bit napise mi hlasku : X server died during startup X server for display :0 cannot be started, session disabled Co to znamena? Ako to dam do poriadku? Diky
    • RE: fraker 05.10.2013 | 08:16
      Avatar default Debian  Používateľ
      a šlo ti to dakedy vôbec?
      R.K
    • RE: fraker 06.10.2013 | 10:08
      Avatar KDE   Návštevník
      Nie, nainstaloval som freebsd, potom KDE ale nechce to ist a vypisuje mi tu hlasku
      • RE: fraker 06.10.2013 | 10:23
        Avatar default Debian  Používateľ
        tak sa pozri do logu čo tomu vadí, /var/log/Xorg.0.log - tento súbor otvor v nejakom editore, neviem čo má tvoj BSD systém, možno nano, alebo vi . A všímaj si riadky kde bude EE , čiže chyby.
        R.K
        • RE: fraker 06.10.2013 | 10:47
          Avatar KDE   Návštevník
          Tu som vypisal iba tie s chybami: (EE) Failed to load module ´´record´´ (module does not exist, 0) (EE) module ABO major version (5) doesn´t watch the server´s version (6) (EE) Failed to load module ´´vesa´´ (module requirement mismatch, 0) (EE) module ABI major version (4) doesn´t watch the server´s version (7) (EE) Failed to load module ´´kbd´´ (module requirement mismatch, 0) (EE) module ABI major version (4) doesn´t watch the server´s version (7) (EE) Failed to load module ´´mouse´´ (module requirement mismatch, 0) (EE) No drivers available. Fatal server error: no screens found
          • RE: fraker 06.10.2013 | 11:18
            Avatar default Debian  Používateľ
            máš tam nejaké chyby, napríklad watch má byť match, a ABO, má byť asi ABI , ak áno, tak skús tento príkaz startx -- -ignoreABI , a ešte predtým by si mal doinštalovať príslušné grafické ovládače, podľa dokumentácie k distribúcii, pretože to je ďalšia vec na ktorú sa sťažuje
            R.K
            • RE: fraker 06.10.2013 | 11:22
              Avatar default Debian  Používateľ
              ináč vyzerá to , že to skúšaš vo virtualboxe, a oťukávaš si BSD systém, ale zdá sa mi že chceš toho moc naraz, toto sú základné znalosti, ktoré človek musí ovládať aby sa aspoň niekam pohol, podľa mňa to bude trvať kým si to tam všetko rozbeháš, už keď si sa do toho pustil, mal si využiť dokumentáciu a postupne podľa nej ísť, alebo skúsiť niečo jednoduchšie pre začiatok
              R.K
          • RE: fraker 06.10.2013 | 17:08
            Avatar WlaSaTy   Návštevník
            Vyzerá, že sa Ti zdvihla verzia X servra, ale ovládače máš linkované ku predchádzajúcej nižšej verzii. Takže by si sa mal obzrieť po príručke, bod 6.3 a spraviť jednoduchý a oveľa kratší rebuild. Alebo môžeš rovno používať predkomplikované binárky podľa bodu 5.5 uvedenej príručky.