Čo s tým? Nemám čas :(

Sekcia: Ostatné 28.10.2013 | 11:46
Avatar chatpall   Používateľ

(chcel som pridať do blogu ale nepodarilo sa) Kedže som už starší "pánko" a nemám toľko času tak sa podelím o to, čo by som potreboval. Doma mi už dlhšiu dobu stojí na skrini funkčná 3D tlačiareň RepRap vo verzii Prusa. Je funkčná. Všetko pracuje ako má - tri osi sa hýbu, tlačiaca hlava tlačí, len ... Vždy je tu len. Nič ešte nefunguje dokonale. Pohyb treba odladiť, tlačovú hlavu upraviť - mám vyosenú trysku, zle pripravený posuv materiálu, materiál z trysky zle tečie. Tlačový priestor je nedokončený. Proste prkotinky na dorábanie. Musím urobiť viacro rozhodnutí - kúpiť funkčnú hlavu od niektorých komunitných výrobcov, dorobiť tú bežný, urobiť ohrievaný tlačový priestor, ako potiahnuť káble aby nezavadzali? Otázok vám veľa a času veľmi málo, treba chodiť do roboty, starať sa o rodinu. Som ochotný tlačiareň ponúknuť na dopracovanie (za materiálové náklady, ktoré som s tlačiarňou mal a dohodou, že kedy tedy sa bude pre mňa niečo tlačiť) alebo vytvoriť v blízkosti mojho bydliska (Ziar nad Hronom) hackerspace, kde by sa robilo na rôznych zaujímavých projektoch (ale otázka financovania, priestorov, záujmu mladých/starších tiež nie je triviálna). Takže komunita raď, čo ďalej.

NERUSTE TENTO UCET!!!