aké internetové pripojenie zvoliť?

Sekcia: Ostatné 29.10.2013 | 21:29
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Zdravím, banda! Pozerám, že sú blogy (granulujem), a prichádzam s otázkou. Som dlhodobo v Trnave (je tu nejaký linuxák odtiaľto?) a mám internet len tak, keď niekde chytím wifi. rád by som niečo ďalšie, ale... po čom siahnúť? Nepotrebujem rýchle pripojenie, filmy sťahovať nechcem, ani riešiť nejaké veľké uploady. Skôr klasika internet a maličkosti typu Dropbox. Mám dva notebooky, jeden z toho netbook. A hľadám niečo skôr na izbu, i keď by sa hodilo aj so sebou, ale priorita je niečo čo ostane na mieste.

  1. Aké sú možnosti cez operátora? Nechcem internet do mobilu, len do PC. mám O2 fér, ale na faktúru, nie na paušál. Aká je situácia ohľadne modemov? Alebo ako sa to dá ešte riešiť? dalo by sa urobiť internet na obidvoch strojoch? nemusí byť naraz...
  2. Aké sú iné možnosti? Aká firma má k tomuto nejakú ponuku? Nikdy som vážnejšie neriešil internetové pripojenie
  3. Ako by som mohol na zelenej lúke urobiť wifi pre viac používateľov? Teda čo okrem wifi routera potrebujem? alebo sa dá nejako urobiť aj bez routera?
Veľmi pekne ďakujem :)

    • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 04:24
      Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ

      Swan UPC na optike myslím ze Trnavu naťahal optikou aj telekom ale dostupnosť podla toho kde si . Cenovo je myslím Swan na 9,9 eura

      • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 16:22
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

        V Trnave je toho v ponuke pomerne dosť a optike sa nič nevyrovná, takže je zbytočné hľadať nejaké wifi ak je dostupné UPC(najvyhodnejší je balik s TV), FiberNet (výhodné ak si klientom Orange) alebo Slovanet. (T-com neodporúčam ani tomu najhoršiemu nepriateľovi..!!)

        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 16:30
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 01.11.2013 | 21:02
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

            jána bottu 2 je to ulica ufff... tie viazanosti sa myslia vážne??? hľadám niečo s veľkou pravdepodobnosťou len do konca roka

        • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 18:36
          Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

          (T-com neodporúčam ani tomu najhoršiemu nepriateľovi..!!) Táto poznámka ma zaujala. Môžem vedieť prečo?? Keďže my máme stále aj pevnú liku, najlogickejším riešením bolo dať si zaviesť internet cez pevnú linku. Internet cez T-Com máme už niekoľko rokov a ja nemôžem povedať naozaj nič zlé - či ide o pripojenie káblom alebo Wifi, všetko šlape ako má.

          • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 19:17
            Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ

            lebo telekom už nestíha cenovo kvôli nenažratému manažmentu . optika Swam UPC orange myslím ze aj cenovo je to v tom poradí

        • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 19:17
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Prečo nie T-com? Mám od nich internet už pekne dlho a nemôžem na nich povedať nič zlé. Za celú dobu prevádzky som mal 2 dni výpadok, ktorý bol spôsobený zaplavením ústredne pri povodniach. V práci máme Slovanet, väčšino stráca 20 - 98% paketov, ide príšerne pomaly, vypadáva niekoľko krát denne ...

          • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 20:59
            Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ

            ja mam UPC 30M za 11,30eura Myslím ze Swan je ešte lacnejší

          • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 30.10.2013 | 21:28
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

            Ja mám net od slovanetu 4x rýchlejší, o 30% lacnejší s hovormi do všetkých sietí (aj mobilných), bez akýchkoľvek výpadkov na rozdiel od predchádzajúceho od T-comu. Ich arogancia bola neznesiteľná a asi to bude rovnaké u všetkých mojich známich čo prešli ku slovanetu, ale nám sa neuveriteľne zlepšili všetky služby spojené s internetom. Je tu aj moja osobná skúsenosť aj ohľadom mobilnej siete T-mobile, kde tvrdím, že u tejto firmy je len ten, kto nevie rátať..

            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 01.11.2013 | 21:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      ďakujem všetkým za odpovede, prezriem to. Určite nemám záujem o TV, neviem ani k čomu by sa to dalo využiť a ani všetky SK televízne stanice nevymenujem :) či ako sa to myslí s TV vlastne? Som na ubytovni a je tu TV, aj 5 programov (neviem či je to veľa, telku vôbec nesledujem už desaťročie). k tým pripojeniam, ideálom by bolo niečo tak do 5€, rozhodne nepotrebujem žiadne bleskové čudo a nemám tušenie, ako dlho tam ostanem. v ľudskej reči som tam v robote, z ktorej ma môžu vyhodiť zo dňa na deň :) a ako tieto pripojenia prebiehajú, napríklad ten swan?

      • RE: aké internetové pripojenie zvoliť? 02.11.2013 | 22:00
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ

        Mno bez viazanosti veru neviem kto je najlacnejší. Napríklad kamoš ma v paneláku 3,5M wifi a zadarmo a nejde o žiadneho suseda .Jednoducho ako Wifi zóna