Domena

Sekcia: Konfigurácia 14.10.2005 | 10:03
Postfix   Návštevník
Zdravim.Mozno kus od veci,ale je mozne nastavit Postfix aj bez pridelenia pevnej IP a domeny ? Zatial len tapem v nastaveni.Skusam vsetko mozne a nic. Potrebujem spojazdnit Postfix vramci localnej siete a maily posielat cez relay na server ktory ma pripojenie na net. Stale sa stracam v nastaveni domeny ...ci je potrebna a neda sa nejako vypnut? Ci si mam do mena domeny dosadit lubovolne slovo tvaru nieco.com/sk atd...Zatial mi to nefunguje ...host je tiez nastaveny z domenou.
    • Re: Domena 13.10.2005 | 16:18
      Avatar pepko Mandriva 10.1  Používateľ
      ide o rozposielanie na lokalnom pc? moje (funkcne) nastavenie main.cf: myhostname=mail.linux_server.sk myorgin = $myhostname mydestination = $myhostname, localhost.$mydomain #co nema posielat von #ak to posles na user@mail.linux_server.sk, ostane to na lokalnom serveri inet_interfaces = localhost, 192.168.1.199 #oznacenie siet. kariet mynetworks = 192.168.1.0/24 # odkial caka postu (moje siete) relayhost = mail.slovanet.sk # posielanie smerom von, neviem urobit autentifikaciu na stonline :( dolezita vec pre distribuovanie posty: skupina@xyz.sk virtual_alias_maps = hash:/etc/postfix/virtual alias_database = hash:/etc/posfix/aliases v subore /etc/postfix/virtual treba zadat skupinky: skupina jano, jozo, fero # existujuci uzivatelia v linux-e a potom spustit: postmap virtual postmap aliases atd. ...
      • Re: Re: Domena 13.10.2005 | 16:22
        Avatar pepko Mandriva 10.1  Používateľ
        Este som zabudol: Standardne $mydomain je to iste ako $myhostname, ale bez prveho prvku
        • Re: Re: Re: Domena 13.10.2005 | 17:20
          Tomy   Návštevník
          Pepko dikes za info.Ano je to na localnej sieti. Posielanie von sa nastavuje cez SASL ,treba mat skompilovany postfix z jeho podporou. kukni forum uz sa to tu raz preberalo. Neviem ci to funguje ,skusim dnes vecer. Este raz Dikes
        • Re: Re: Re: Domena 13.10.2005 | 22:48
          Tomy   Návštevník
          Tak.Skoncil som ako ty.Nejde mi auth sasl na server ktory ma smtp. Smola je ze po aktivovani volby relayhost uz nejde ani posta na localnej sieti. Asi sa na to vykaslem a prejdem na nieco style ssmtp,nullmailer atd...na jednoduche forwardovanie na smtp..Ci ale tam pojde auth...ina otazka.
          • Re: Re: Re: Re: Domena 14.10.2005 | 10:03
            Avatar pepko Mandriva 10.1  Používateľ
            1) napis konfiguraciu z main.cf 2) vypis suboru virtual 3) akeho mas providera (mail, pripojenie) Ak to nechces zverejnovat priamo na serveri, posli mi to na email (ak ti to odosle ;) )