ako rozchodit framebuffer?

Sekcia: Hardware a Drivery 15.10.2005 | 15:53
dvh   Návštevník
Ahoj. Neviete niekto ako v linuxe rozchodit framebuffer. Mam nainstalovane FedoraCore 4 (normalna instalacia). V /dev nebol /dev/fb ani /dev/fb1..., skusil som MAKEDEV fb aj fb0 ... ale stale to nejde fbset -i hlasi neexistujuce zariadenie, asi by to chcelo nejaky kernel modul alebo nejaky standardnejsi postup. Neviete mi niekto poradit? vdaka dvh.tosomja@post.sk
    • Re: ako rozchodit framebuffer? 13.10.2005 | 17:49
      Tomy   Návštevník
      Jedine ma napada ,ze nemas zapnutu v jadre podporu framebufferu,bud VESA alebo niektore z podporovanych kariet. A mas v bootloaderi ci LILO alebo GRUB nastavene spustenie framebuffer-u. v LILE nieco ako VGA=315 atd. Nie som znalec ...ale tak sa mi zda ,ze FEDORA startuje standartne do framebufferu.
    • Re: ako rozchodit framebuffer? 14.10.2005 | 23:52
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      http://www.google.sk/search?q=framebuffer+&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox&rls=org.mozilla:en-US:unofficial
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: ako rozchodit framebuffer? 15.10.2005 | 15:53
      Avatar oxymoron Gentoo || Fedora Core   Používateľ
      vga=0x318 video=vesafb:mtrr,ywrap toto ti staci dat do grubu.conf na koniec riadku zacinajuceho kernel .... pokial mas grub :) to cislo 318 zavisi od rozlisenia ake chces mat cize to si zisti ...ale da sa aj rozbehat pokial nemas nejaku extra graf kartu aj iny frame buffer ako vesafb ....len pri radeonfb sa ti bude bit s fglrx cize to nepojde ako sa to nedari mne :(