Linux Mint

Sekcia: Ostatné 10.02.2014 | 20:23
Avatar Ľuboš Kúdela Greenie 14.04.4 LTS  Používateľ

Dá sa nainštalovať Linux Mint vedľa Xubuntu?(ako vedľa Windows) Momentálne mán na svojom stroji Xubuntu 13 a Mint chcem vyskúšať. Prípadne je možné zmeniť diskové oblasti v už nainštalovanom systéme, alebo je potreba urobiť to pri preinštalácii? Som v podstate nováčik, no Zanietený!!! Ďakujem za rady a prajem vždy slobodný systém!!!! Ľuboš.

    • RE: Linux Mint 10.02.2014 | 20:57
      Avatar tino   Používateľ

      Ja tiez skusam a som novy, asi skus live distro, ja teraz skusam cez virtualbox, ale tiez sa ucim.

      • RE: Linux Mint 19.02.2014 | 18:23
        Avatar Ľuboš Kúdela Greenie 14.04.4 LTS  Používateľ

        Vďaka, nanovo som to nainštaloval aj s rozdelením diskových oblastí. Zatiaľ funguje a ideme ďalej.

    • RE: Linux Mint 10.02.2014 | 21:41
      Avatar menom   Používateľ

      Áno na jednom pc môžeš mať kľudne aj 4 linuxové operačné systémy. Osobne sa mi zdá lepšie si dopredu pripraviť oddiel (partition) pre nový OS ešte pred inštaláciou. Prípadne ak budeš chcieť používať hibernáciu tak spravit oddiel pre SWAP.

      Prípadne je možné zmeniť diskové oblasti v už nainštalovanom systéme
      Toto neviem presne ako si myslel.Treba si uvedomiť, že každá operácia s zmenou diskových oblastí môže znamenať že prídeš o dáta. Preto zálohovať !

    • RE: Linux Mint 11.02.2014 | 19:59
      Avatar tino   Používateľ

      Ja by som sa tiez opytal, mam win7 a ubuntu, zavadzac grub. Ak by som chcel dat dalsi os, napr. mint, preinstalujem grub s novou instalaciou, pocas ktorej si podelim aj disk, resp. vytvorim particie? Viac menej mi ide o to, ako sa bude spravat grub

      • RE: Linux Mint 11.02.2014 | 21:38
        Avatar menom   Používateľ

        GRUB je natoľko vymakaný, že počas inštalácie nájde ďaľšie OS a zahrnie ich do svojej tabuľky z ktorej budeš vyberať po zapnutí pc. Teraz máš GRUB v tom ubuntu, po inštalácií ďalšieho linuxu bude v tom poslednom OS. Píšeš o Linuxe Mint tak si pozri túto tému