Ubuntu 14.04 grub rescue

Sekcia: Komunita 20.04.2014 | 22:06
Tomas   Návštevník

Ahoj,

po upgrade na Ubuntu 14.04 a reštarte počítača, Grub (v 2.02beta2-9) prešiel do rescue režimu a zobrazí hlášku: error: symbol 'grub_term_highlight_color' not found. Používam ako hlavný zavádzač Windows Boot Loader (v mbr) a Grub mám inštalovaný až na partícii, kde je Ubuntu (bootsector).

Viac krát pri aktualizácii Grubu som mal problém s nabootovaním, ale vždy pomohlo preinštalovať Grub (grub-install --force /dev/sda3). Po upgrade na Ubuntu 14.04 toto nepomohlo a naďalej sa zobrazuje spomínaná hláška!

Grub z MBR funguje! Problém je Grub na partícii. V MBR chcem ponechať Win Boot Loader!

Viete poradiť ako tento problém vyriešiť?

Vďaka   Tomas

    • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 21.04.2014 | 19:53
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ

      Nainštaluj Grub2 do MBR, a z Grubu zavádzača spúšťaj alebo Windows (daj si MS WINDOWS ako prednastavený OS) alebo Linux ....

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 30.04.2014 | 21:13
        Avatar Tomas   Návštevník

        "V MBR chcem ponechať Win Boot Loader!"

        • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 30.04.2014 | 21:50
          Avatar menom   Používateľ

          Edo ti radí najlepšiu možnosť aká je k dispozícií.
          Ak sa nezľakneš Linuxu, tak časom prídeš na to, že win zavádzač nestojí za to aby si sa ním zaoberal.

          • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 30.04.2014 | 22:18
            Avatar Tomas   Návštevník

            Čo je zlé na Windows zavádzači? Prečo nestojí za to, aby som sa ním zaoberal? Windows mám ako primárny systém a chcem aby bol stále nabootovateľný, aj keď nebude Linux. A kedže časť grubu je práve na Linux partícii, tak je to problém a o wingrub nemám záujem.

            Riešim problém ako dostať grub na partíciu a nie do mbr. Možno bude lepšie použiť iný zavádzač napr.: syslinux.

            Linuxu sa určite nebojím ;-)

            • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 09:29
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Tebou opísaná situácia sa mi moc nezdá. Windows Boot loader pracujúci s mbr bol len v 32bit windows, a ten má naozaj mizivé zastúpenie. Skús si teda overiť na podpore microsoftu či máš 32bit alebo 64bit windows, a či nebol nanútený nejaký patch čo mení zavádzanie z logických diskov nepatriacich windows. Ku komerčnému produktu máš predsa zo zákona podporu, aspoň počas záručnej doby. Veď si ho predsa nadobudol legálne, alebo nie?

              • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 12:10
                Avatar Tomas   Návštevník

                Prečo všetci riešite všetko možné, iba nie problém, ako dostať grub na partíciu? Áno, mám 32 bit Windows. Áno, mám zavádzač v mbr. Áno, mám Windows LEGÁLNE!

              • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 12:14
                Avatar Tomas   Návštevník

                Windows zavádzač odovzdá beh úspešne grubu! S Windows zavádzačom problém nemám. Problém je samotný grub, tým že sa prepne do rescue režimu.

                • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 17:57
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Ten grub sa prepte do rescue režimu keď má problém. Z Tvojho popisu mu buď windows loader zamaskuje niektoré nastavenia, alebo si mu spravil zlú konfiguráciu. Už si si overil či Ti ten windows pracuje správne ak na ňom výslovne trváš? Za tie peniaze čo si im poskytol Ti radi zodpovedajú Tvoje otázky. Veď predsa poskytujú podporu.

                  • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 18:47
                    Avatar Tomas   Návštevník

                    S grubom na partícii som problém nemal, ten vznikol až po upgrade Ubuntu na 14.04. Dovtedy všetko chodilo, takže Windows je podľa mňa z toho vonku.

                    • RE: Ubuntu 14.04 grub rescue 01.05.2014 | 19:38
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      A podľa mňa je kocka guľatá, lebo pred tým sa mi zgúľala zo schodov. Ja chcem mať preto štvorcové kolesá na bicykli. Vidíš v tom zhodu?

                      Ak s tým niečo chceš, tak to skús nasimulovať bez windows.