Preskakovanie položky v menu.

Sekcia: Programovanie 28.06.2014 | 15:14
Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

Zdravím.

Skúšam vytvoriť webovú stránku a pripravil som si pri tejto príležitosti bočné menu.

V podstate som dosiahol to, čo som potreboval (aj keď nie som si istý, či som zvolil správny spôsob), ale všimol som si, že keď myšou nabehnem na položku 3 a prejdem položkami A-C a chcem ísť na položku 4, tak v podstate nemám šancu, takmer okamžite som na položke 5 (prípadne sa netrafím ani na ňu)- na položku 4 musím ísť od spodu. Z pohľadu používateľa podľa mňa ide o nepríjemnosť, preto by som potreboval poradiť, ako to spraviť a neviem ako sformulovať otázku pánovi G.

Ďalej poprosím, upozornite ma na chyby a nedostatky, ktorých som sa dopustil- CSS(3) sa učím za behu.

V prílohe prikladám html a css súbor.

Ďakujem pekne.

ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Preskakovanie položky v menu. 28.06.2014 | 18:58
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      zabudol si prilozit prilohu

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Preskakovanie položky v menu. 28.06.2014 | 23:34
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Ospravedlňujem sa, neviem čo sa stalo. Špeciálne som si na to dával pozor- videl som, že sú priložené dané dva súbpry, takže neviem kam sa stratili (pravda, mal som to ešte skontrolovať po zverejnení).

        Takže pridávam spomínané dva súbory.

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
        • RE: Preskakovanie položky v menu. 28.06.2014 | 23:35
          Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

          *súbory

          Tak teraz to išlo, fakt neviem čo sa stalo.

          ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
          • RE: Preskakovanie položky v menu. 29.06.2014 | 08:25
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            problem je ten, ze podmenu nema aplikovany timeout, tym padom ti hned skoci na display:none. Ci sa to bude dat ofajcit iba csskom ti povedat na 100% neviem, ja som taketo veci vzdy riesil cez JS kvoli kompatibilite so starsimi prehliadacmi. 

            Pokial netrvas iba na takomto akordeonovom menu, ktore sa ti bude automaticky skryvat po strateni focusu, tak by som ti odporucil bud dat podmenu do samostatneho kontajneru, ktory bude zobrazeny nad ostatnym obsahom, alebo pripadne spravit akordeonove, ktore sa rozbali po kliknuti, pripadne pokial nemas vela poloziek v podmenu, tak ho nechat zobrazene stale.

            Dalsia vec, za predpokladu ze hlavna navigacia zacina uz pri Polozka 1, tak nav tag pouzivas zle.

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Preskakovanie položky v menu. 29.06.2014 | 15:15
              Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

              Ďakujem za odpoveď.

              Ja som totižto chcel mať hlavné kategórie a v jednej z nich by boli podkategórie (pre každú podkategóriu by bola jedna stránka). Kategórie by boli klikateľné s výnimkou tej, kde sú podkategórie,  preto som chcel to rozťahovacie menu.

              Zatiaľ to vyriešim tak, že opustím oblé rohy (tam mi nastali tiež nejaké problémy) a rozťahovacie menu. Podkategórie budú trvalo zobrazené, ale budú odkazovať iba na rozličné miesta stránky rodičovskej kategórie. Časom (po nejakom) štúdiu prídem možno na lepšie riešenie.

              To s tým time outom sa vraj dá pomocou "transition-delay", ale mne sa to nepodarilo.

              ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
              • RE: Preskakovanie položky v menu. 29.06.2014 | 15:32
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

                ano, s transition delay sa da aj resizovat, ale pouzitiu JS sa nevyhnes http://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss3_js_transition-delay

                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!