Gentoo - emerge --update world

Sekcia: Hardware a Drivery 16.10.2005 | 16:15
geno   Návštevník
Zdravim. Chcel by som sa opytat, ze ci pri volbe emerge --update world sa robi aj nieco s jadrom. Lebo som si prave updatoval system a nemoze mi najs zvukovku (Mam ju cez alsa ) - no device found A myslim, ze som ju nemal ako modul ale len vstavanu do jadra. Za pomoc dakujem
    • Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 13:26
      peter golis   Návštevník
      pri emerge --update world sa mi este nestalo ze by sa mi jadro skompilovalo a hlavne nainstalovalo bez mojho vedomia. skor to bude problem konfiguracnych suborov co pise prikaz find /etc -name ._cfg\*
    • Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 13:57
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Nie... pri tom sa ti len stiahnu nove zdrojaky jadra (ak si ich instaloval cez emerge). Prikaz: emerge gentoo-sources ti stiahne a rozbali zdrojaky do /usr/src a spravi ti link na /usr/src/linux. Kompilacia jadra sa vykona az pri prikaze(alebo rucnej kompilacii): genkernel, ktory ale musis spustit rucne. Skus: emerge alsa-driver, ale to ti pomoze len ak mas 2.4 jadro.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 14:18
        geno   Návštevník
        No vsimol som si, ze mi tam dalo nove jadro. Pouzival som gentoo-sources a manualnu konfiguraciu. A myslim ze zvukovku som nenastavoval ako modul. Teda aspon som ju v /lib/modules nenasiel. A pri emerge --update world sa mi kompilovali programy pre to nove jadro ci pre stare ? Ci mi treba aj jadro dat nove.
        • Re: Re: Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 14:22
          geno   Návštevník
          A nic mi nenaslo pri find /etc -name "._cfg*"
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 14:26
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            mne prave skoncilo: emerge -vuD world a jadro mam stale to iste: linux-2.6.12-nitro5 :). Zvuk funguje OK, 3D akceleracia OK.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - emerge --update world 16.10.2005 | 15:32
              geno   Návštevník
              Ked si dam hlasnejsie zvukovku, pocujem tam len take divne chrapcanie. Nebude to tym, ze sa mi pri tom updatovani kompilovaslo pre novy kernel a ja pouzivam este ten stary ? Alebo v com to mezoe byt?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - emerge --update w 16.10.2005 | 15:39
                geno   Návštevník
                prisiel som na to, ze ako root mozem pristupovat na zvukovku. Kde mam nastavit prava aj pre obycajneho usera ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - emerge --upda 16.10.2005 | 15:48
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  mas usera v skupine audio?
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gentoo - emerge -- 16.10.2005 | 16:15
                    geno   Návštevník
                    Hej, uz som ho pridal. Len mi zvukovka vobec nesla. Od zapnutia kompu som pocul v reprakoch iba take zahadne bublanie