Nastavenie gammy monitora v KDE a nvidia-settings

Sekcia: Konfigurácia 16.10.2005 | 18:28
Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
Dal som si nové Kubuntu 5.10 a mám malý problém. Gamma monitora je trochu privysoká. Hardvérovo sa to už menej nedá nastaviť. V minulom KDE 3.4.2 bolo v Kcontrol pri Periférie -> Monitor nastavenie gammy monitora, teraz to tam však nie je. Alebo mi iba chýba nejaký balík? Skúšal som to aj cez nvidia-settings, tam nastavím gammu na menej, je to v poriadku, ale keď spustím X server neskôr, tak sa to nastavenie stratí, je to tak, ako predtým. Nastavenia sa ukladajú do súboru ~/.nvidia-settings-rc, tam sú stále hodnoty také, aké som nastavil, iba pri štarte X servera sa jednoducho nenačítajú. Skúšal som to nastaviť u roota, u neho sa vždy načítajú správne. Ďakujem za rady.
    • Re: Nastavenie gammy monitora v KDE a nvidia-setti 16.10.2005 | 17:14
      Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
      Teraz som našiel v logoch - Xorg toto: NVIDIA(0): Using gamma correction (1.0, 1.0, 1.0) Kde sa to dá nastaviť? V akom súbore? Ja by som potreboval nastaviť tú korekciu na cca 0.8, 0.8, 0.8.
      • Re: Re: Nastavenie gammy monitora v KDE a nvidia-s 16.10.2005 | 18:07
        ubukubu   Návštevník
        Prihlas sa ako root, otvor si subor /etc/X11/xorg.conf a do sekcie "Monitor" vloz riadok Gamma 0.80
        • Re: Re: Re: Nastavenie gammy monitora v KDE a nvid 16.10.2005 | 18:28
          Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
          Toto síce nefungovalo, ale stačilo nainštalovať modul do Kcontrol - kgamma. Už je všetko OK. Ďakujem.