kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 29.07.2014 | 15:52
Avatar Matej Erdos Ubuntu  Používateľ

Ahojte, neviete niekto poradiť, či je matičná doska ASUS B85-Plus kompatibilná s linuxom, hlavne Ubuntu resp. Debian. link na dosku . Hľadal som hore dole po internete, nenašiel som nikde info či je alebo nie je kompatibilná, . Našiel som len spomenutú podobnú dosku s týmto čipsetom, že vraj sa používa a funguje. Prípadne ak nie sú informácie o konkrétnej doske, tak aspoň čipset, nech mám kľudné svedomie.

    • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 29.07.2014 | 16:06
      Avatar Martin   Návštevník

      veď tam daj live a uvidíš.

    • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 29.07.2014 | 19:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Ak si videl žiadaný nb v obchode, zober tam livecd. Alebo ti to otestuje aj predavač, keď ho pekne požiadaš

      • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 29.07.2014 | 20:35
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

        "ASUS B85-Plus" je základna doska, nie je to ntb!

        Ako som pozeral špecifikaciu, tak neviem o žiadnom probléme, ktorý by si mohol mať. Realtek (zvuk a sieť) som mal v rukach už x-krat a nič vážne som neriešil.  Problemy môžu byť s grafikou, tlačiarňou alebo inou periferiou.

        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 30.07.2014 | 08:58
          Avatar Matej Erdos Ubuntu  Používateľ

          ano, spravne, je to zakladna doska

          neviem si prave predstavit ako by mi v obchode dovolili testovat zakladnu dosku ju s livecd :D a potom diky za otestovanie :D :D

          podobne dosky funguju pod linuxom, s Asusom mam dobre skusenosti s kompatibilitou, akurat naposledy som mal pruser s notebookom, mal totiz optimus grafiku a ked som ho kupoval, nebola pre nu este podpora, tak pre istotu si vsetko kontrolujem 2x, kym kupim

    • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 29.07.2014 | 20:52
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      ahoj, v tomto PDFku je stav dosiek od Asusu, ktore presli testovanim v linuxe dost a je tam aj ta tvoja

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: kompatibilita MB Asus s linuxom - Ubuntu 30.07.2014 | 08:54
        Avatar Matej Erdos Ubuntu  Používateľ

        Ahoj, dakujem, nie je tam sice Ubuntu, ale aspon v Redhat a Suse to fici, takze asi to len netestovali v dalsich systemoch.