Posunutie obrazovky

Sekcia: Konfigurácia 17.10.2005 | 19:14
geno   Návštevník
Cafko. Kde sa da posunut obrazovka o par milimetrov do lava ? Konkretne myslim v ktorom konfiguraku. Mam gentoo a gnome. A ako sa instaluju temy kurzoru mysky? vdaka
    • Re: Posunutie obrazovky 16.10.2005 | 14:53
      Avatar Radeon Mandriva Linux 2005LE  Používateľ
      Zeby v OSD monitora???
      • Re: Re: Posunutie obrazovky 16.10.2005 | 15:07
        geno   Návštevník
        Ked to menim v osd monitora, tak mi to potom blbne vo winxp. A to sa mi nechce si to furt prepinat. Musi sa to dat podla mna nastavit aj inde
        • Re: Re: Re: Posunutie obrazovky 16.10.2005 | 15:17
          peter golis   Návštevník
          ano, da sa to nastavit v konfiguraku pre x windows. treba si santavit presny modeline ktory posunie obraz presne tak ako to clovek vyzaduje a priradit ho pouzitemu monitoru.
          • Re: Re: Re: Re: Posunutie obrazovky 16.10.2005 | 15:33
            geno   Návštevník
            A mozem sa spytat ako a kde priblizne to nastavit ? V Xorg.conf ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Posunutie obrazovky 16.10.2005 | 15:58
              peter golis   Návštevník
              ak ma clovek xwindows z x.org tak ano. ak ho ma z xfree86 tak XF86Config(-4). program na centrovanie obrazu je xvidtune. pozor, clovek nesmie moc zuzit alebo posunut obraz na kraj alebo inac ho prznit. inac bude to upozornenie opodstatnene.
    • Re: Posunutie obrazovky 17.10.2005 | 18:30
      Avatar titanik mint  Používateľ
      myslim ze skor je to frekvenciou monitora, nastav si taku frekvenciu aku mas vo win
      • Re: Re: Posunutie obrazovky 17.10.2005 | 19:14
        peter golis   Návštevník
        mas pravdu, pri gentoo to bude s najvecsou pravdepodobnostou tento pripad. i ked nemusi. napriklad ked linux umozni pouzit vyssiu frekvenciu monitora ako windows. ved preco by sme si mali kazit oci alebo pozerat na blikajuci monitor. alebo (a to uz nemusi byt tento pripad) sa jedna o stare XWindows (3.3.X) kde boli standardne frekvencie riesene inac ako vo svete microsoftu. aj ked najlepsie je vygenerovat si modeline pomocou xvidtune tak, ako to cloveku vyhovuje. al ovsem clovek neprezenie posunutie obrazu niekam za roh.