Uninstall of OSS

Sekcia: Hardware a Drivery 17.10.2005 | 19:31
LuckaK   Návštevník
Ahojte, pokusala som sa nainstalovat OSS driver....ale instalacia sa prerusila pri neuspesnej kompilacii. Odvtedy pri kazdom starte mam error hlasku - cannot open dev/sound/mixer. Skusala som prikaz "rmmod sound", ale module sound is not loaded... Dufam, ze mi niekto budete vediet poradit ako vratit veci do povodneho stavu... Vdaka!
    • Re: Uninstall of OSS 16.10.2005 | 22:59
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Ak si dobre pamatam, staci zmazat priecinok oss.
      • Re: Re: Uninstall of OSS 16.10.2005 | 23:15
        LuckaK   Návštevník
        Priecinok OSS neexistuje. Takisto ked dam "locate OSS" najde mi ...ale neda sa odstranit kedze neexistuje... /home/lucia/alsa-driver-0.4.1h/include/seq_oss.h [root@lucia lucia]# rmdir /home/lucia/alsa-driver-0.4.1h rmdir: `/home/lucia/alsa-driver-0.4.1h': No such file or directory
        • Re: Re: Re: Uninstall of OSS 16.10.2005 | 23:32
          LuckaK   Návštevník
          Odstranila som vsetky oss, pricom hlaska trva.
          • Re: Re: Re: Re: Uninstall of OSS 16.10.2005 | 23:57
            peter golis   Návštevník
            medzi locate a find je jeden podstatny rozdiel. find hlada subory na disku. locate sa pozrie do databazy ci tam nema informacie o suboroch, pricom informacia o suboroch sa obnovuje iba raz za cas. je to koli rychlosti. ale odinstalacia oss, to je nieco tazsie. to ze sa jedna o moduly znaci ze sa nakopirovali do /lib/modules/verzia-jadra to ze sa prekladali ciastocne s jadrom znaci ze sa mohli nakopirovat aj do /usr/src/linux-verzia tieto dve veci sa daju obnovit vcelku lahko, pokial sa clovek nepomyli. ale oss ovladace mohli infikovat aj konfiguraky (v /etc a inde) a ine casti systemu a to uz je horsie. priznam sa ze som to vtedy riesil reinstalaciou systemu. teraz by som to riesil od zakladu inac.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Uninstall of OSS 17.10.2005 | 00:28
              LuckaK   Návštevník
              Vdaka za react. Nie som si ista ci sa OSS nainstaloval. Instalacia zastala v bode hlasky, ze nemam precompilovany modul pre kernel. Dala som compile locally - ale zrusila sa. V tomto bode to skoncilo. Neviem ci je mozne ze sa dovtedy uz ciastocne zapisal. Ak ano, priznam sa som zaciatocnik, neviem ci ta hlaska s tym suvisi a ci nebude lepsie (i ked nie vyhodnejsie) to riesit reinstalaciou...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Uninstall of OSS 17.10.2005 | 17:28
              LuckaK   Návštevník
              Uz som to vyriesila. Kedze som si spravila backup /etc/modules.conf tak som si opravila OSS prepisany modules.conf. NOW NO ERROR. :-))))
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uninstall of OSS 17.10.2005 | 19:31
                peter golis   Návštevník
                to sme radi ;-) ak to funguje tak ako ma, tak je vsetko v poriadku. akurat ze sa mozu vyskytnut malickosti ze skype alebo aim (icq) pipne az ked clovek dopocuva hudbu. Pri alse take malickosti nenastavaju a pri oss sa toto osetruje pomocou spomenutych zvukovych daemonov. zvukove daemony zvykli obsahovat aj tzv. warper ktory obalil prgram vlastnou vrstvou. Podobne ako niektory ludia radia spustat skype program aoss.