Zmena vlastníctva neúčinná

Sekcia: Konfigurácia 17.10.2014 | 16:46
pablo   Návštevník

Ahojte všetci.

Nedá sa mi zmeniť vlastník foldra pomocou príkazu:

chown -R pavel:pavel Data

Skúšal som to zo "sudo" aj bez "sudo" - je to jedno...

Mám ako užívateľ "pavel" práva administrátora, som hlavný užívateľ (ID 1000) a nedokážem zmeniť užívateľa "root" ani skupinu "root" na "pavel" a nezáleží na tom, či spúšťam iba emulátor terminálu alebo som v textovom mode.

Chybové hlásenie nedostávam žiadne, keď som dal parameter -v, tak som o každom súbore a foldri dostal hlásenie o zmene vlastníka a skupiny z "root:root" na "pavel:pavel"...

Ten folder je podadresár užívateľa "pavel" a je to prípojné miesto NTFS oddielu. Kým ten oddiel nie je pripojený, som vlastníkom prázdneho foldra "Data", keď už je pripojený, zmení sa vlastník aj skupina na "root"...

Ten oddiel mám zapísaný v fstab a mám ho pripojený s parametrami  "ntfs defaults  0  2"...

Kde robím chybu, alebo v čom je problém?

Používam Xubuntu 14.04.1 v duálnom systéme s WinXP...

    • RE: Zmena vlastníctva neúčinná 17.10.2014 | 21:27
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Ntfs nedokaze spravne zapisovat unixove opravnenia a vlastnictva, treba to ochcat pri mountovani filesystemu. Blizsie info najdes tu

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Vyriešené - naraz 2 problémy! 18.10.2014 | 01:19
        Avatar pablo   Návštevník

        Vďaka za radu - je to vyriešené!

        Ináč, čo sa týka oprávnenia, to som už mal vyriešené na NTFS diskoch skôr (vlastne to bolo vyriešené tým, čo som napísal o spôsobe pripojenia NTFS disku v fstab)...

        Súčasne s vyriešením vlastníctva pomocou finty uvedenej v tom fóre, kam smeroval Tvoj odkaz, sa vyriešil aj problém nefunkčných košov na NTFS diskoch, čo som dávnejšie dal do fóra... Vďaka aj za to!