Need help - install slackware 10.1

Sekcia: Hardware a Drivery 19.10.2005 | 16:46
Avatar pulixx slackware  Používateľ
Ludia pomozte mi pls. Este len instalujem Slackware a nech si vyberiem akykolvek kernel, tak mi pocitac zamrzne pri riadku: real time clock driver 1.10f....co to znamena? co mam spravit? som uplny zaciatocnik a googlil som to vyse hodiny, ani znami (skuseni slackwaristi) nevedia co s tym :(( Dik za odpoved. Pulo
    • Re: Need help - install slackware 10.1 18.10.2005 | 00:40
      puco   Návštevník
      Skusal si kernel 2.6.* (len si nepamatam ci ten kernel nepribudol az v 10.2, ale aj tak by to malo ist nabootovat z diskety). Mas nejaky "zvlastny" hardware? To 1.10f je verzia driveru, ktory ma umoznit ovladat real time clock z user landu. No bud je problem v tom alebo v nasledujucej veci, kt. sa vsak nestihne ani vypisat. Skus novsie kernely z 10.2 Ak ani to nepomoze, trebalo by to nahlasit, len neviem kde sa take veci daju spravit pre Slack (na stranke to nejak neviem najst).
    • Re: Need help - install slackware 10.1 18.10.2005 | 00:44
      peter golis   Návštevník
      nieco blizsie ohladm pouziteho hardware (typ, sposob zapojenia), ci sa nejedna o pretaktovanu zostavu, ci bola testovana pamet aj nejakym rozumnym sposobom (memtest) by nebolo? alebo ci bolo to cdcko vypalene korektne (staci z neho nastartovat niekde inde na podobnej zostave), ci nie je cdroma uz trochu ojazdena ... akosi nam ostala krystalova gula zamknuta v skrini a kluce nemame. takze dnes nevestime. takze informacie by sa zisli. ps.: a co parameter acpi=off?
      • Re: Re: Need help - install slackware 10.1 18.10.2005 | 00:56
        Avatar pulixx slackware  Používateľ
        hmmm neviem, co je acpi. kompik je stara pIII 666MHz, 192 ram, nic nepretaktovane...doska nejaka intelacka ak dobre pamatam. to s tym CD v inom stroji skusim este, ze ci pomoze. ale pokial viem, tak doteraz to slo vpohode a CDrom mam vporiadku. dik zatial, idem skusit tie veci co ste poradili zatial :)
        • Re: Re: Re: Need help - install slackware 10.1 18.10.2005 | 13:23
          amater   Návštevník
          Neviem preco trvas na Slackware ,ale ak na tom netrvas tak sy tam skus dat Mandrake, ten som nainstaloval na rozne kompy v klikacom rezime ,zvladne aj dieta. Dalsi typ je Damnsmall to sa nainstalovalo bez probl. na hociakom starom PC do 10 minut.
    • Re: Need help - install slackware 10.1 19.10.2005 | 15:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus zaviest pri bootovani z install cd kernel s nazvom bare.i, co je kernel so vsetkymi ovladacmi
      • Re: Re: Need help - install slackware 10.1 19.10.2005 | 16:45
        pulo   Návštevník
        zavadzal som bare.i...hmmm uz ani lie sla mi nejde, co mi kedysi na tom stroji bezalo.....ma ten realtime couter ci co to je nieco spolocne s diskom, ktory som tam pridal?
        • Re: Re: Re: Need help - install slackware 10.1 19.10.2005 | 16:46
          pulo   Návštevník
          lie sla=live slax + stupid klavesnica