FREERADIUS

Sekcia: Konfigurácia 28.10.2014 | 12:56
Marek   Návštevník

Ahojte neviete mi poradit pls ako nastavit freeradius server?
Mam virtualbox na ktorom je linux mint s freeradiusom...ide mi o to aby som sa cez pc (v ktorom je virtual box s freeradiusom) dostal cez freeradius(na ktorom mam nastavenych user-ov) na dalsiu ip...chcem sa vyhnut dvom sietovkam v PC, ale spravit to cez rootovanie v linuxe alebo nejak cez freeradius...je to mozne?dakujem

    • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 12:00
      Avatar samaklobasa   Návštevník

      o com tocis? mal by si citat menej diskusii a viac manualov, lebo uz sa ti to v tej tvojej ubuntovskej hlavicke vsetko polpeitlo...

      • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 13:26
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ

        zmazať ťa je málo...

        • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 15:39
          Avatar samaklobasa   Návštevník

          tak pan dalsi mudry, "prerozpravaj" mi teda jeho otazku...

          • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 17:57
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A má ti tam pridať aj Ubuntu o ktorom trolíš len ty s malým t? Lebo bez toho to asi nepochopíš.

            • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 20:53
              Avatar samaklobasa   Návštevník

              no skus...

            • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 22:06
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Nekŕmte trolla

              • RE: FREERADIUS 29.10.2014 | 22:40
                Avatar samalklobasa   Návštevník

                trolla?!

                tak mi, prosim ta, vysvetli, co maju spolocne linux, freeradius, users, virtualbox a routovanie?

                • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 09:38
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Software FreeRADIUS funguje aj pod Linuxom. Ak má riešenie ktoré potrebuje odladiť pred nasadením do prevádzky, alebo ak potrebuje point in time recovery, tak môže mať ten FreeRADIUS aj ako virtuálny stroj. Aby však korektne fungovala konektivita na ten virtuálny stroj a z neho na iné, tak musí mať nastavené smerovanie.

                  Pripadá mi to ako keby chalan videl riešenie eduroam a chce si ho pre seba zreplikovať tak aby mal vlastných užívateľov.

                  A ty teraz povedz kde si videl v otázke ubuntu. Resp, čo si pred tým užil.

                  • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 10:18
                    Avatar samaklobasa   Návštevník

                    riešenie ktoré potrebuje odladiť pred nasadením do prevádzky + potrebuje point in time recovery + virtualbox = :D


                    boha jeho, ale na co pise tie keketiny okolo (asi chce vyzerat cool, aj ked netusi o com toci), a nenapise rovno, ze chce pam modul pre radius!!!? a co s tym ma routovnie (v povodnom zneni "rootovanie")? a routovanie cez radius?!?!?! a co znamena "dostat sa cez radius na dalsiu ip"? a co znamena "vyhnut sa dvom sietovkam"?


                    proste chybaju fundamentalne vedomosti, ale pustame sa do stavby mrakodrapu...

                    • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 12:59
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      A práve kôli tvojím absentujúcim vedomostiam si sa zabrzdil na Ubuntu o ktorom si začal točiť. A na tej absencii sa točíš do kolečka.

                      • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 13:30
                        Avatar samaklobasa   Návštevník

                        boha o com ty stale tocis?! tie tvoje mudrlandske reci su neskutocne otravne...

                        • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 14:25
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          Neviem nad cim sa rozculujes. Typek prisiel s problemom, takymto stylom sa mu to veru nepodari vyriesit.

                          Zatial si urobil viac skody ako osohu. Ked nerozumies otazke alebo bola zle formulovana tak mu to povedz slusne a nie ako nejaky buran.

                          • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 14:46
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            Hovorím, nekŕmte trolla nemá to význam len zasere diskusiu a aj tak neporadí.

                            • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 17:26
                              Avatar samaklobasa   Návštevník

                              lebo ty sa vyjadrujes k teme...

                              neporadí

                              pam modul pre radius

                              • RE: FREERADIUS 30.10.2014 | 17:54
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                A nemohol si to namiesto tých blbých kecov na začiatku napísať alebo aspoň dotazovateľa  nakopnúť správnym smerom. 

    • RE: FREERADIUS 05.11.2014 | 21:22
      Avatar tomy   Návštevník

      a čo už začať niečo k téme namiesto merania veľkosti? 

      začni tu:

      http://www.linuxdoc.org/HOWTO/8021X-HOWTO/freeradius.html