dd-wrt printserver

Sekcia: Hardware a Drivery 10.11.2014 | 19:29
dd-wrt printserver   Návštevník

Ahojte, nahodil som na router E3000 dd-wrt,sprevadzkoval tlaciaren ktora aj chvilu korektne a bez problemov fungovala. Teraz sa vsak dako sekla a neviem vobec tlacit. Neviete mi poradit kam by som sa mal pozerat a co hladat?

    • RE: dd-wrt printserver 10.11.2014 | 20:37
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Odporučil by som sa pozrieť do logov. Je možné, že sa tlačiareň neprebudí po uspaní, alebo len padne cups. Ak nemáš kam logovať, tak si daj presmerovať logy na počítač.

      A mimochodom, základný FW pre ten router nemá v sebe aj print server? Nejako mi uniká dôvod nasadzovania alternatívneho FW na krabičku za 300USD (ak ma duck neklamal).

    • RE: dd-wrt printserver 11.11.2014 | 00:53
      Avatar miiisa   Návštevník

      Nazdar, 

      ono v logoch tam nic nemam,iba messages-ktore su bohuzial uplne prazne. Riesia to cez daco ine ako cez cups.

      skusil som:  netstat -an

      Proto   Recv-Q     Send-Q    Local Address           Foreign Address                 State
      tcp        0                 0          0.0.0.0:9100                 0.0.0.0:*                       LISTEN

      tcp      74012             0          192.168.1.1:9100        192.168.1.127:62505    ESTABLISHED

      co som pozeral,instalacie a tak...som tam ten druhy riadok nikde nenasiel... :((

      • RE: dd-wrt printserver 11.11.2014 | 01:13
        Avatar miiisa   Návštevník

        tak toto to asi nebude :(

        • RE: dd-wrt printserver 11.11.2014 | 15:36
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pokiaľ nemáš aktivované logy, tak ich budeš musieť aktivovať. Ono je pochopiteľné, že sa neloguje do súboru ktorý sa môže nachádzať len na internej flash alebo v RAM. A to, že to neriešia v WRT cez cups je obvyklé pri strojoch čo majú maličkú flash. Odhadoval som že stroj o ktorom mi vyhľadávač povedal že stál 300 USD bude mať viac flash, mýlil som sa.

          • RE: dd-wrt printserver 14.11.2014 | 00:48
            Avatar miiisa   Návštevník

            dakujem za pomoc,

            Logy som zapol, zistil som,ze vlastne nedetekuje tlaciaren... tak prva vedz co ma napadlo bolo,ze mozno pri upratovani alebo tak sa proste povytiahol kabel z rutra(mam ho na zemi). Bohuzial nie,tak som zacal googlit a podobne,stym som stravil bohuzial dost vela hodin. Potom som tam firmware nahral este raz a nic... uz som zacal byt beznadejny... a potom som si spomenul,ze vlastne ja to mam prepojene 5m kabelazov.. z izby do izby.. :-)) a vlastne 1usb kabel co bol dodany k tlaciarni + par metrov USB predlzovacieho kabla... a tak som skontroloval to a bolo to v tom..  

    • RE: dd-wrt printserver 11.11.2014 | 00:59
      Avatar miiisa   Návštevník

      300$ nestal urcite,stal okolo 100 euro.  Nie, bohuzial... ma USB port,avsak FW nepodporoval tlaciarne cez USB,..