Linux v Trafacke

Sekcia: Komunita 13.11.2014 | 11:52
Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

Vcera sme sa zisli styria, stara klasicka zostava.

qaderko sice sluboval, ze pride, no skutek...

Tem bolo bohato, niektore specificke a odborne isli mimo mna, ale aj pivo bolo dobre. Uz som rozhodnuty, na najblizsom sedeni instalujeme Antergos na moju Toshibu AC100-10W, dufam, ze ju potom nebudem musiet ponukat na suciastky.

    • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 12:34
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      To sa potom môžte s Livanom podpichovať či je rýchlejší Antergos alebo Mandžárko

      • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 12:41
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Veru tak. Pokial sa nenaplni WlaSaTeho predtucha.

        Inak, aj tvoj, az raketovo rychly odborny rast sme spominali  + sikovny clanok o zabudnutom NB.

      • RE: Linux v Trafacke 16.11.2014 | 10:14
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Mario, tebe ako osvedcenemu skusobnemu pilotovi, co hovoria experimenty? Antergos?

        • RE: Linux v Trafacke 16.11.2014 | 11:33
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Ahoj Distefano. Vyskúšal som si ho iba v LiveUSB lebo som bol zvedavý keď naň upozornil Bedňa. Chodilo to pekne svižne ale nezahorel som takou láskou, žeby som opustil môj Mintík. Experimentujem iba v Live, lebo inak to nem dopadne dobre :)

    • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 13:02
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      No to som zvedavý, že kto z nás štyroch si zoberie na triko znefunkčnenie tvojho netboku. Ja to nebudem. Iba ak by si vystavil krveprísažné vyhlásenie o tom, že z neho chceš dosku na krájanie cibule.

      • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 14:14
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Martin je taky kaskader, mohol by sa on obetovat pripadnym neskorsim poznamkam, ze to je ten, co vie dodat vyrobky do kuchyne.

    • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 17:19
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Kedy je ďaľšie stretko? Možno by som už aj mohol prísť.

      • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 17:32
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Podla kalendara 2. streda v decembri je 10.12.

        • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 17:57
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Sakra, škoda že to býva v stredu...

          • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 18:13
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            A ktorý že deň v týždni by Ti viacej ulahodil? Daj a skúsime zvážiť presun stretnutia podľa možností.

            • RE: Linux v Trafacke 13.11.2014 | 18:32
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Tak ako ja môžem v podstate iba v piatok a cez vikend.

              Ale kôli jednomu človeku to meniť, keď druhým to vyhovuje, to nemá zmysel.

              • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 08:31
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Ale cez video konferenciu by ste sa spojiť vedeli, nie?

                • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 08:49
                  Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                  To mozeme skusit, staci dohodnut platformu. Najlepsie skusenosti z hladiska kvality mam so skajpom, ale aj vajber je celkom svizny. Mozme ist aj cez Hangouts. Zaroven by sme otestovali aj kvalitu wifiny v Trafacke.

                  Mario, ty mas na mna vajber kontakt, moja skajpova adresa je krahule001

                  • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 09:31
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    Už mám, vďaka.

                    Mohli by ste ukázať spojenie aj aj. Myslím cez skajp Lin-Win a cez niečo iné Lin-Lin. Aby prípadný záujemca videl, že sa to dá.

                  • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 13:03
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Vôbec, žiaden SKAP. Ekiga a podobné vecičkz sú na Lin a nie nejaký pošahaný M$.

                    Ľudia, mali by ste sa už konečne odnaučiť používať tento blavajz.

    • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 08:35
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Hovorili sme aj o Androide 5.0. Na tej Toshibe by sme ho mozno mali uprednostnit /doteraz je tam Android 2.2/ pred Linuxom. Ci?

      • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 09:34
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Tebe tuším do kuchyne veľmi treba tú dosku na cibuľu :)

      • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 11:01
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Mimochodom, máš tam slot na SD kartu? Napadol ma taký nápad. Ak tam máš slot na SD kartu, tak by sme skúsili nabootovať moju kartu z Raspberry PI, tá je s Debianom pre arm. A mimochodom, ak by sme boli úspešní, myslím, že Raspeberry má možnosť nabootovať aj ARCH linux. Ak by to išlo, potom by sme skúsili stiahnuť ten ARCH. Len akurát musíme zistiť, ako donútiť tu tvoju Toshibu povoliť bootovanie z SD karty.

        • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 12:24
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Ano, mam. + USB aj miniUSB.

          A naistalovat ten Android 5.0. je blbost? Mozno by bolo menej problemov pri rozbiehani napr. reproduktorov /k comu pri instalacii linuxu vraj najcastejsie dochadza, ze nejdu/, pripadne regulacie jasu, touchpadu a neviem co este dalsie moze vyskocit.

          V zasade som uz ale rozhodnuty na radikalnejsi postup. Tarasov hovorieval, ze kto neriskuje, ten nikdy nepije sampanske. Keby to teda vyslo, tak na dalsie sedenie pridte pesi, dame si Huberta.  

          • RE: Linux v Trafacke 14.11.2014 | 13:24
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Áno zariskovať občas treba ale zároveň je nutné vedieť čo robíš a aké to môže mať dôsledky. V tvojom prípade je na jedne strane fungujúci netbook s androidom 2.2 a na druhej možno fungujúci alebo nefungujúci netbook a androidom 5 alebo linuxom. A žiadne skúsenosti s týmto. To je otázka - byť či nebyť. Trošku vysoké stávky na môj vkus.

          • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 10:43
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Podľa vinárskych nariadení EU sa vína môžu označovať len ako oblastné. Ak majú v názve odrodové, tak sa nesmú označovať ako víno. Takže Hubert nie je šampanské (nezmiešali ho v francúzskej oblasti Chmpagne), ale je to sekt. Bez ohľadu na to, že Palugyay zachoval technologický postup. A navyše, pod pojmom sekt sa obvykle rozumie kvasený ovocný nápoj dodatočne sýtený oxidom uhličitým. Toto všetko je kôli francúzskej vinárskej lobby. Kto už ochutnal francúzske víno, tak ten vie o čom vravím. Skoro ma z neho seklo.

            • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 11:56
              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

              Takže tí, čo vyrábajú víno, sú vinári a tí čo vyrábajú sekt, sú sektári.

              • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 13:09
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                A tí, čo vyrábajú sekréty sú sekretáre.

    • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 09:26
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Andrej, som aj za Ekigu, ale pokial moje kontakty pouzivaju skype ci viber /na desktope aj v mobiloch/,a ich kontakty opat len skype a viber, tak dovtedy mi je Ekiga zbytocna. Nemozem vacsinu prinutit, aby z nicoho nic presli na mnou preferovany videovykecavac, chce to este vela casu. Ale dohoda medzi nami linuxakmi je samozrejme mozna, aspon zistime rozdiely. A ide to aj v mobiloch vo vsetkych troch najcastejsich OS? Ak nie, uz je tu dalsi problem, lebo nadej na max. rozsirenie u klientov-kontaktov ma len komplexny program /napr. u mna je na 1.mieste Viber, aj kvoli nizsej spotrebe dat a zataze na  na baterku mobilu/.

      Livan, napad cez Rapsbarry, ci ako sa to pise, sa mi pozdava, podme na to, v najhorsom pripade budu suciastky do bazosa.

      Na zaver este poprosim adminov, aby prerobili toto forum na styl, ako ma napr. forum Ubuntu. Ak by som nebol prihlaseny, mam problem najst nove prispevky, najma v dlhsich vlaknach. Novsi, resp. obcasni navstevnici bez prihlasenia sa tu uplne stratia, nestaci len tuknut na End a vidim, co sa zmenilo, ale dej sa moze odohravat aj na zaciatku a problem robi aj vylustenie modrych stlpcov, vlastne ku ktoremu prispevku patri odpoved. Myslim si, ze treba sa zamerat prave na novych, neprihlasenych navstevnikov fora a pomoct im.

      • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 18:31
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Ja napr. nie som závislý na ľudoch aby som nepoužíval MS.

        Keď ma niekto bude chcieť kontaktovať tak si cestu nájde ;)

        Čo sa týka zmien na stránka tak asi neuspeješ ale na githube sú zdrojáky a môžeš ich upraviť.

    • RE: Linux v Trafacke 15.11.2014 | 13:23
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      WlaSaTy, mas pravdu. Uplne spravne som mal uviest, ze si dame upravene sytene vino zn.Hubert, pricom v ramci upravy sa pridava sirup a trocha vinovice, ostatne je vraj tajne.

      Ale, mojim oblubenym odrodovym vinom je burgundske biele, u nas rulandske biele. Je to vinko s dokonalou strukturou ovocnych voni a nadhernou harmoniou kyselin, dostatocne perzistentne, ma krasne dlhe telo a po 4 pohari zistis, ze ma aj krasnu dusu.

      O Palugyaym v Seredi som nepocul, firmu vraj rozbiehala seredska vdova po francuskom vojakovi Hubertovi, ktory tu zakotvil po ustupe Napoleonovych vojsk, zaciatkom 19. storocia. Technologia a receprura teda bola prevzata z francuzskych zdrojov. Existuju ale aj ine, nie 100%-ne povesti o zaciatkoch tejto novej technologie na juhu Slovenska. 

      • RE: Linux v Trafacke 16.11.2014 | 13:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Sorry, splietol som si ich. Palugyay bol krčmár zo Železnej Studienky ktorý mal vínovod priamo na hlavnú stanicu. Myslím že to bol aj jeden z dodávateľov vína na Titanik. http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/bratislava-kedysi/historia-chateau-palugyay.html?page_id=290460

        V jeho prečerpávačke teraz sídli ministerstvo vnútra.