wifi tlaciaren

Sekcia: Konfigurácia 30.11.2014 | 10:04
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ

Caute vsetci. Mam tlaciaren Canon s wifi. Ked naistalujem cnijfilter a scangearmp vsetko pekne funguje. Chcel by som rozbehat skenovanie cez simple-scan, ale to asi ide len na usb kabel, ci? Mozete mi poradit ako to rozbeham cez simple-scan?

Diki

    • RE: wifi tlaciaren 01.12.2014 | 10:42
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      No nemám canon ale Epson WF7515 čo je aj USB aj WiFi multifunkčné zariadenie a pri simple scan nemám problém ani s jedným, pred scanovaním si vyberiem ktoré zariadenie chcem.

      • RE: wifi tlaciaren 02.12.2014 | 23:11
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ

        Ale mas to zapojene cez USB, to nieje problem s simple scan. Otazka bola ci simple scan moze fungovat aj s tlaciarnou ktora je napojena iba wifi.

        • RE: wifi tlaciaren 03.12.2014 | 00:58
          Avatar samalama   Návštevník

          boha jeho a uz si to aspon vyskusal?!

        • RE: wifi tlaciaren 03.12.2014 | 09:57
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Mám to napojené cez USB na server a zosieťované, ale kým som to nemal spojazdnené tak som normálne fungoval cez wifi lebo so sa pripájal aj z notebooku. 

          Teraz som to vyskúšal odpojil som USB a keď som dal skenovať text (150dpi) tak to bezproblému funguje.

          Skúšal si xsane? Lebo toto funguje lepšie ako simple-scan.

          • RE: wifi tlaciaren 03.12.2014 | 11:17
            Avatar samalama   Návštevník

            sane mi funguje bez problemov s multifunkcnym wifi epsonom. simple-scan sa chova divne. scaner najde az po niekolko-nasobnom zapnuti/vypnuti simple-scan...

            • RE: wifi tlaciaren 03.12.2014 | 13:09
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Mne simple-scan blbne (padá) keď scanujem na vyšších dpi ale ako som pýsal tých 150dpi bez problémov