sshd

Sekcia: Konfigurácia 27.04.2015 | 21:23
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Ahojte,

Ked som kontroloval konfig - sshd_config </strong>file tak som nasiel toto nastavenie.

# Authentication:
LoginGraceTime 120
PermitRootLogin without-password
StrictModes yes

Tak znamena to ze sa ktokolvek moze cez ssh nalogovat do mojho kompu bez hesla?

Dakujem

    • RE: sshd 27.04.2015 | 21:45
      Avatar borg Fedora  Administrátor

      prejdi si http://linuxos.sk/forum/22820/

    • RE: sshd 28.04.2015 | 06:12
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Zaujimave je, ze v mojom PCLinuxOS sa to prestavuje automaticky na without-password aj ked tam mam na PermitRootLogin no. Co to znamena ? Ak je tam "no", musi sa ten niekto prihlasit ako uzivatel a az tak sa moze prihlasit heslom ako root, takze musi celkovo "uhadnut" 3 polozky uzivatela, jeho hesla a potom heslo root-a (ak je nastavene PermitRootLogin no). Pri nastaveni PermitRootLogin withoutpassword mu staci "uhadnut" len heslo root-a, kedze meno je root. Takze podla mna je PermitRootLogin no bezpecnejsie pretoze vyzaduje viac namahy, preco to potom system stale meni na without-password .... neviem. Preto som si cez crontab -e nastavil automaticke prepisovanie sshd_config podla svojho. Daj si tam aj MaxAuthTries 3 - to znamena max. pocet pokusov o uhadnutie hesla je 3-krat, potom sa ssh odpoji. Inak ak vypnes beh sshd nikto sa na teba nemoze pripojit, v PClinuxOS bezi automaticky od nainstalovania !

      • RE: sshd 28.04.2015 | 08:19
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Je zbytočné aby si niečo nastavoval na lokálnom PC takto zložito. Toto je dobrá vec pri nejakých serveroch. Nainštaluj si na svojom stroji lokálny firewall (shorewall) a tam mu ponastavuj pravidlá a máš vystarané.

    • RE: sshd 28.04.2015 | 08:42
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Nestaci zakazat/vypnut sshd demona ? (Ak riesi moznost pripojenia cez ssh ?)

      • RE: sshd 28.04.2015 | 08:57
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Neudal o čo sa zaujíma a aký má problém. Len chcel zistiť čo a čo znamená a pritom je toho plný net.

    • RE: sshd 29.04.2015 | 21:31
      Avatar Radovan76   Návštevník

      Ja som to vyriesil tak, ze na prvy riadok som napisal hlupost, pretoze vobec nepotrebujem aby mi bezal sshd, pouzivam len ssh... A tak sa sshd vobec nerozbehne, lebo hlasi chybu hned v prvom riadku...

    • RE: sshd 10.06.2015 | 14:00
      Avatar gustopn   Návštevník

      permit-root znamena, ze ci dovoli, aby sa prihlasil root, alebo ci to nedovoli vobec, ak aj je heslo spravne.

      without-password znamena, ze to povoli prihlasenie do rootu, ale iba vtedy, ak to nejde cez heslo, ale napr cez certifikay, cize authenticated_hosts. ak mas na druhej strane v root homedir nainstalovany tvoj public-key, tak ta pusci bez hesla donutra, ale len teba. a hesla mozes pisat aj spravne, aj nespravne, na to sa vysere.