Graficke artefakty

Sekcia: Hardware a Drivery 03.08.2015 | 08:19
Avatar Miro Archlinux  Používateľ

Zdravim. Pouzivam Arch Linux a po poslednej aktualizacii mam pravidelne graficke artefakty a uz sa toho nedokazem zbavit. Pouzivam graficke prostredie KDE4 s Plasma 4

Mam Asus N56VV s Intel Core i7-3630QM Mobile Ivy Bridge, integrovanou Intel HD 4000, Nvidia GT750M, 16GB RAM, SSD.

Vsimol som si, ze problem nastava ak system zacne pouzivat viac ako 7GB RAM. Pokial pouzivam do 7GB, vsetko je OK. Akonahle sa dostanem nad 7GB, zacnu sa objavovat graficke artefakty v celom grafickom prostredi. Obcas staci povypinat aplikacie aby kleslo vyuzitie RAM pod 7GB, niekedy restart celeho systemu.

Mam nainstalovane graficke ovladace pre intel VGA podla navodu na strake. Tiez mam nainstalovane ovladace pre nvidiu a bumblebee. Aktualne nemam nakonfigurovany ziadny xorg.conf. ale ak nastavim v /etc/X11/xorg.conf.d/20intel.conf 

Section "Device"    Identifier  "Intel Graphics"</span>   
Driver      "intel"</span>   
Option      "AccelMethod"  "sna"</span>   
Option      "TearFree"    "true"</span>EndSection

tak to nepomaha. Skor by som povedal, ze je jedno ci nastavim xorg alebo nie. Uz som sa skussal pohrat aj s system->Efekty Plochy -> Pokrocile a zmenit Typ kompozicie na vsetky druhy OpenGL, a QT graficky system Nativne a Raster, no ani to nepomohlo.

Ak skusam vygenerovat xorg.conf cez X -configure , tak vypise do logu ze niesu najdene ziadne zariadenia.

Minule sa mi napriklad ukazovali artefakty na kmix, tak som ho skusil vypnut a zapnut v konzole. pri starte napisal hlasku QNativeImage: Unable to attach to shared memory segment. a artefakty boli stale.  Ramka ma uz asi pol roka.

Neake napady ? Dakujem za kazdu radu.

    • RE: Graficke artefakty 03.08.2015 | 08:38
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ

      Aktualne mam vytazenu RAM len na 4.6GB a artefakty su znova v dolphine. vypis Sice pise ze je malo miesta na disku, ale miesta je tam dost. Prikladam vypis df

    • RE: Graficke artefakty 03.08.2015 | 17:18
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      Dany bug opisuju aj 

      tu a vyzera ze ich riesenie pomohlo (zatial). Bolo potrebne do suboru "/etc/sysctl.conf" pridat/upravit riadok "fs.inotify.max_user_watches" na hodnotu  "fs.inotify.max_user_watches=65536"