Houston mám problém...

Sekcia: Konfigurácia 15.10.2015 | 07:33
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Mám ďaľší problém,vnučka pozerala Mášu a niečo mi spravila na kartách programov napr Firefox zobrazuje iba polovicu veľkosti,chýbajú tam  na pravej strane X-na zavieranie a musím zatvárať z celým počítačom,odstránila Walpaper a iný sa tam nedá nastavit....Existuje niečo ako obnova vo Windows?

    • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 09:43
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Vytvor iného užívateľa, a prepni sa naň. Dáta si v pohode prehodíš, len z FF budeš musieť asi vyexportovať záložky ak ich nemáš synchronizované cez cloud.

      A bez dozoru nenehávaj stroj zo svojím kontom a osobnými vecami. Autologin, a podobné veci sú presne tento typ zla na ktoré si doplatil.

      • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 09:45
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        +1

        • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 15:50
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Nebola to vnučka,boli to dve Windovs blondýny,vnučka vie zatvárať Linux,pri zatváraní sa ich to pýtalo niečo,a oni Niečo odklikli..

          • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 19:09
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Aj keby to bola mačka čo ti prejde po klábosnici. Autologin do konta reálneho užívateľa je zlo. Keď už autologin, tak do obmedzeného užívateľa pod ktorým sa nedá škodiť..

      • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 15:49
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ale kde mám vytvoriť nového uživateľa?Tento počítač mi zakrýva polovica negfunkčného firefoxu...

        • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 15:51
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Dolný riadok nemám...

      • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 16:18
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        vytvoril som nového užívateľa a detto...

        • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 16:20
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          nejde mi do hlavy že  poškodili aj Firefox,neukazuje celý,chýbajú zatváracie tlačítka a Súbor,Upraviť tie navrchu nefungujúúú

          • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 17:44
            Avatar borg Fedora  Administrátor

            nie je náhodou FF vo fullscreene? (na celú obrazovku). Ak áno, stlač F11.

            • RE: Houston mám problém... 16.10.2015 | 06:54
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Nefunguje ani F11

    • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 16:32
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Neviem si síce predstaviť tú „polovicu nefunkčného FF“ ale podľa tvojho popisu v prvom príspevku by som povedal, že vo FF bola odkliknutá možnosť zobrazenia na celú obrazovku, čím sa skryjú ovládacie panely. Ak by to bol tento prípad, tak stačí myšou nabehnúť úplne hore (horný okraj monitora) a vtedy sa zobrazí možnosť FF zavrieť. Na vysunutom panely potom kliknúť pravým tlačidlom myši a z ponuky vybrať „Ukončiť režim na celú obrazovku“ . Ak to nebude tento prípad, tak urob obrázok obrazovky a postni ho sem, nech môžeme vidieť, ako ten problém vyzerá.

      Ďalšou možnosťou je zo skrytých súborov v HOME presunúť niekam inam súbor .mozilla (Domovský priečinok →Zobraziť →Zobraziť skryté súbory), ktorý obsahuje všetky nastavenia FF. Po novom otvorení FF sa vytvorí nový súbor .mozilla a FF by mal byť v defaultnom nastavení.

      • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 16:41
        Avatar Užívateľ novýýý   Návštevník

        Problém bol v tom že vrch nefungoval,dal som si nového uživateľa a cez synchronizáciu obnovil FF...

      • RE: Houston mám problém... 15.10.2015 | 18:24
        Avatar d_   Návštevník

        Ak to bol ten pripad, tak stacilo pouzit klavesu F11.

        • RE: Houston mám problém... 16.10.2015 | 06:56
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          F11nefunguje!

        • RE: Houston mám problém... 16.10.2015 | 06:57
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Ano zosynchronizoval  som u nového užívateľa FF,nemohli mi pri vypinání zamknúť obrazovku-trubky?