Je mozne 2x mountovat na rovnaky mount point?

Sekcia: Konfigurácia 23.10.2005 | 01:14
Juro   Návštevník
Takze: /dev/sda2 = /home /root /tmp /dev/sda3 = /bin /etc /usr ... Potrebujem zlucit sda2 + sda3, takze logicky by som mal obe namontovat ako ROOT, aby som dostal vyslednu strukturu: /bin /etc /home /root /tmp /usr ... Je to vobec mozne? A ako? Vdaka za kazdu radu.
    • Re: Je mozne 2x mountovat na rovnaky mount point? 22.10.2005 | 19:42
      peter golis   Návštevník
      ano, je to mozne ale nie tak. bud si clovek spravi symbolicke linky do (napr) /mnt/sda3 alebo to rozvrhne tak ze budu /home a tmp ako samostatne particie (sda5). /root musi byt dostupny vzdy a nie je ho vhodne davat na iny disk. najme koli servisnym zasahom ;-)
      • Re: Re: Je mozne 2x mountovat na rovnaky mount poi 22.10.2005 | 19:54
        Juro   Návštevník
        Vdaka za vystiznu odpoved. Mam este 1 otazku. Poprosil by som Ta o strucnu odpoved. Preco musi byt /root vzdy pritomny? Nie je to len home dir pre root-a? Na systemove zasahy pouzivam nabootovanie z live-CD + chroot.
        • Re: Re: Re: Je mozne 2x mountovat na rovnaky mount 23.10.2005 | 01:14
          peter golis   Návštevník
          systemove konto root je urcene pre spravcu systemu a nie na beznu pracu. preto ma vzdy takmer prazdny domovsky adresar. nie je potrebne aby ho clovek prenasal na inu particiu. root zvykne mat specificke nastavenia ktore ma povecsinou vo svojich konfigurakoch umiestnenych vo svojom domovskom adresari. systemovy zasah je aj instalacia noveho hardware, a to nie je moc vhodne robit cez live/rescue cd. ten chroot by v tomto pripade urobil iba neplechu, najme ak by clovek zabudol pripojit domovsky adresar pre roota.