Blokovanie facebook-u

Sekcia: Konfigurácia 08.12.2015 | 13:31
Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

Dobry. V mojom pocitaci mam PCLinuxOS LXDE 64-bit a v nom 2 uzivatelov - ja a ona. Ja nepouzivam facebook a kedze na nom ona travi cely cas, chcel som jej ho nejak obmedzit. Tak som v /etc/hosts zapisal nasledovne:

127.0.0.1 www.facebook.com

127.0.0.1 www.facebook.sk

127.0.0.1 facebook

127.0.0.1 31.13.91.36

127.0.0.1 31.13.84.36

127.0.0.1 31.13.64.36

127.0.0.1 edge-star-mini-shv-01-ams2.facebook.com

127.0.0.1 https://www.facebook.com

Vysledok je taky, ze v mojom ucte sa FB pekne blokuje a nenaskakuje, ale u nej krasne naskoci. Aj som spustil v jej ucte iny prehliadac, ci si nahodou ten co standartne pouziva nepamata nejaku inu cestu a ten druhy prehliadac tiez pekne nasiel FB. IP adresy som si zistil cez prikaz ping www.facebook.com, tam ich pri teste vypisuje. Co dalej ?

    • RE: Blokovanie facebook-u 08.12.2015 | 13:51
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      :D

      Frajerka ta naposlucha? :)

    • RE: Blokovanie facebook-u 08.12.2015 | 14:02
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Teda toto je zavrženia hodná cenzúra ako hrom. Presne toto som nenávidel vo svojej bývalej práci, kde admin rozhodoval o tom kam môžem a kam nemôžem ísť. A tam sa to dalo lepšie pochopiť, pretože to bol firemný počítač. Toto robí linuxák? Hanbi sa :).

    • RE: Blokovanie facebook-u 08.12.2015 | 14:48
      Avatar samalama   Návštevník

      127.0.0.1 31.13.91.36
      127.0.0.1 31.13.84.36
      127.0.0.1 31.13.64.36


      omg omg omg :D :D :D :D :D (musim si ist vymenit gate)

      mal by si so svojim problemom cim skor navstivit sexuologa, kym si tvoja frajerka nenajde noveho nakladaca :D :D :D :D

    • RE: Blokovanie facebook-u 08.12.2015 | 16:50
      Avatar Mike Stuffel   Návštevník

      http://bfy.tw/3BBX

    • RE: Blokovanie facebook-u 09.12.2015 | 11:32
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Fb sa blokovať dá, možno aj cez nejaký doplnok do browsera, ale je to fakt nutné? Je to obmedzujúce a fb sa používa aj na pracovné veci a vzdelávanie. I keď to samozrejme takto nerobí každý...

    • RE: Blokovanie facebook-u 09.12.2015 | 13:03
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak má dievčina v nastavení siete aby sa používal DNS a až potom hosts file, tak to týmto spôsobom nezakážeš. Možno by to išlo zakázať cez iptables, ale k tomu potrebuješ blokovať nielen FB ale aj celý AKAMAI ktorý sa schováva naozaj kade tade po všetkých krajinách. Poskytuje totižto cenné informácie o chovaní sledovaného subjektu vrátane jeho vypracovaného profilu a tie následne predáva kade komu. A toto sofistikovanejšie blokovanie navyše odpáli niektoré ďalšie služby, ako warrehouse pre centrálne nakupovanie. To pochopiteľne súvisí so sledovaním subjektu.

      Takže ako písal Stano, najjednoduchšie je použiť rozšírenie blokujúce FB ktoré si holka odblokuje do pol hodiny. A ty tiež. Ak nechceš s=am a nem=a+s dostatok sebadiscipl=iny, tak všetky zákazy vydané tebou sú neúčinné. Je to ako keby si si zakázal nočné vyžieranie chladničky, a zamkol ju na visací zámek. A kľúč nechal na kľúčenke.

      • RE: Blokovanie facebook-u 09.12.2015 | 16:17
        Avatar tomy   Návštevník
        #!/bin/bash
        for i in $(host facebook.com | grep "has address " | cut -d' ' -f4)
        do iptables -A OUTPUT -p tcp -d $i --dport 443 -j REJECT
        done
        
        		
        • RE: Blokovanie facebook-u 09.12.2015 | 16:37
          Avatar samalama   Návštevník

          vauv! to si pisal od vcera obeda?

      • RE: Blokovanie facebook-u 09.12.2015 | 17:11
        Avatar samalama   Návštevník

        kdeze sa to nastavuje, aby sa pouzival dns a az potom hosts?

        • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 11:22
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tebe špeciálne ako zamestnancovu MS by som dal do pozornosti Setting the Name Resolution Search Order for TCP/IP-32, budeš to potrebovať k výkonu tvojej práce.

          Pre ostatných, ktorí pracujú s Linuxom sa to nastavuje podľa typu pripojenia. Statické pre servere a nepresúvané firemné desktopy to zvykne mať takto (to nie je prípad z otázky), a dynamické pre notebooky a cestujúce alebo domáce desktopy zas v klientských nastaveniach siete. Tie sa rôznia podľa toho aké klikátko je použité na správu sieťových pripojení.

          • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 13:26
            Avatar samalama   Návštevník

            a dynamické pre notebooky a cestujúce alebo domáce desktopy zas v klientských nastaveniach siete. Tie sa rôznia podľa toho aké klikátko je použité na správu sieťových pripojení.

            no takze kde? staci scrinsot...

            • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 14:18
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Každý čo má Linux si to dokáŽe preklikať aj sám. A neboj sa, za Linux ťa v MS nevyhodia. v MS už sami vyvíjajú aj vlastné distro.

              • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 14:26
                Avatar samalama   Návštevník

                takze zase len prazdne reci. s tebou sa fakt nema vyznam bavit...

                • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 14:40
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Tvoja reakcia sa dá ako obvykle kategorizovať výrazom: Podľa seba súdim teba.

                  • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 14:58
                    Avatar samalama   Návštevník

                    tak mi, prosim ta, ukaz, kde sa nastavuje napr. v pclinuxos to aby sa používal DNS a až potom hosts file.

                    • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 15:16
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Človeku, z ktorého nikdy nevyšlo nič užitočné (ani keby išiel hnojiť pole) nemám prečo vyvracať jeho prázdne slová. Tvoje slová znamenajú nič.

                      • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 15:18
                        Avatar samalama   Návštevník

                        ja len chcem dokaz tvojho tvrdenia. inac tu budes za debila ty...

                        • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 16:03
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Nainštaluj si, pohľadaj a uvidíš že som mal pravdu. Možno raz, možno niekedy v budúcnosti ten ostych prekonáš a vyskúšaš Linux. Ale zatiaľ to môžeme nehať tak. Zatiaľ sa toho bojíš. Prajem ti pekný víkend.

                          • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 16:20
                            Avatar samalama   Návštevník

                            skusal som, hladal som, nenasiel som. takze zase si len mlel do prazdna...

                          • RE: Blokovanie facebook-u 10.12.2015 | 23:17
                            Avatar samalama   Návštevník

                            takze ako som si myslel. hral si sa na mudreho a nic z toho...

                            • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 10:23
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Ak náhodou budeš mať k dispozícii akýkoľvek moderný Linux v ktorom je network manager, tak sa pozri na parametre bežiaceho procesu dnsmasq. Menovite na parametre ktoré majú v názve hosts. Presne to chovanie sa dá aj naklikať, hoci aj v spomenutom PCLinuxOS ktorý si aj napriek tvojím slovám nevyskúšal. Neboj, nevyhodia ťa v práci za to že použiješ Linux. Ako zamestnanec MS máš predsa možnosť využiť Azure Cloud, alebo si to spustiť lokálne pod Hyper-V.

                              Pokiaľ ovšem nevyskúšaš Linux, tak tvoje bezduché kecy budú stále každému ukazovať že si trúba. Tá na plyn, nie tá z Jericha. Nechcel by som byť vedľa teba keď sa vrátiš z obedu. Tá tvoja kakofóniu trombónu môže lahodiť len jednému človeku. A tým nie je nik z tvojich známych alebo neznámych.

                              • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 12:14
                                Avatar samalama   Návštevník
                                $ lsb_release -a
                                LSB Version:	lsb-3.1-amd64:lsb-3.1-noarch:*
                                Distributor ID:	PCLinuxOS
                                Description:	PCLinuxOS
                                Release:	2014
                                Codename:	PCLinuxOS
                                
                                $ ps ax | grep dnsmasq
                                 4603 pts/1    S+     0:00 grep --color dnsmasq

                                $ lsb_release -a
                                No LSB modules are available.
                                Distributor ID:	Ubuntu
                                Description:	Ubuntu Xenial Xerus (development branch)
                                Release:	16.04
                                Codename:	xenial
                                
                                $ ps ax | grep dnsmasq
                                  2682 pts/4    S+     0:00 grep --color=auto dnsmasq

                                a teraz co? kde si nastavim to poradie?

                                • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 12:21
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Zas si sa netrafil, a to znova poukázalo na tvoju neznalosť. Zdrojový Ubuntu 16.04 vyjde až o cca 5 meiacov, taže tvoj argument nie je valídny. Si kompletne mimo reality.

                                  Ale som rád, že si konečne učinil prvý krok zoznámenia sa s Linuxom. Len vzhľadom na tvoje mizivé skúsenosti radšej použi podporovanú verziu, podľa možnosti LTS.

                                  • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 12:42
                                    Avatar samalama   Návštevník

                                    ok. tak este raz

                                    $ lsb_release -a
                                    LSB Version:	lsb-3.1-amd64:lsb-3.1-noarch:*
                                    Distributor ID:	PCLinuxOS
                                    Description:	PCLinuxOS
                                    Release:	2014
                                    Codename:	PCLinuxOS
                                    
                                    $ ps ax | grep dnsmasq
                                     4603 pts/1    S+     0:00 grep --color dnsmasq
                                    • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 13:50
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Výborne. Tak, a teraz sa pozri do konfigurácie, a zodpovedz si svoju otázku sám. Ak by si nevedel prečo, tak vedz že niektoré služby sa štartujú na požiadanie, a že je to tvoja otázka.

                                      • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 13:57
                                        Avatar samalama   Návštevník

                                        takze ako si to naklikam v sietovom profile? pretoze o tom sa cely cas bavime, ze ano...

                                        • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 18:48
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Znova sa mýliš, nič sa v tom nezmenilo. Ako už nižšie bolo taktne naznačené, tak jediný čo sa tu na tom baví si ty sám. A dávaš za vinu iným tvoju nepozornosť keď nevieš nájsť takú bežnú vec.

                                          • RE: Blokovanie facebook-u 12.12.2015 | 00:48
                                            Avatar samalama   Návštevník

                                            tak zase na pripomenutie:

                                            Ak má dievčina v nastavení siete aby sa používal DNS a až potom hosts file

                                            Pre ostatných, ktorí pracujú s Linuxom sa to nastavuje podľa typu pripojenia. ... dynamické pre notebooky a cestujúce alebo domáce desktopy zas v klientských nastaveniach siete. Tie sa rôznia podľa toho aké klikátko je použité na správu sieťových pripojení.

                                            kde sa toto nastavuje v ubuntu 14.04? a prosim ta normalnu konkretnu odpoved...

                                            • RE: Blokovanie facebook-u 12.12.2015 | 08:19
                                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                              Pozri sa sám. A ak očakávaš že ti niekto pomôže s tvojím problémom, a ty sa budeš chovať ako arogantné hovado, tak ti pomôže len odborník. Odborník na psychiku.

                                              • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 12:36
                                                Avatar samalama   Návštevník

                                                pozeral som vsade, pozeram uz niekolko rokov, ale nikdy som nikde nevidel ziadnu zmienku o danom nastaveni. mozes mi poslat ten screenshot z tvojho sietoveho managera (alebo aj z hocijakeho ineho), kde to nastavujes? vdaka.

                                                • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 13:14
                                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                  To, že už niekoľko rokov hľadáš a nevidíš nie je moja vina. A ani povinnosť ťa to doučiť. S tvojím prístupom tú povinnosť nemá ani tvoja mamička.

                                                  • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 14:39
                                                    Avatar samalama   Návštevník

                                                    takze si taral bludy, pretoze ziadne taketo nastavenie na urovni uzivatela neexistuje...

                                                    • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 17:38
                                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                      Je, a veľa krát už v defaulte. Ak by si skúsil trošku poštudovať, tak si to nájdeš aj sám. Je to zdokumentované chovanie. Takže tie bludy sú len kôli tvojej neznalosti.

                                                      • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 18:08
                                                        Avatar samalama   Návštevník

                                                        ok. moj posledny pokus.

                                                        ukaz mi screeshot a aj tu dokumentaciu...

                                                        • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 18:20
                                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                          Napr.: man dnsmasq, ale to som ti sem už dával. Screenshot si už sprav sám, toľko hádam zvládneš. Ak nie, tak popros mamičku. Ona vie veľmi dobre čo si pod tým slovom predstavuješ. A možno ti dá aj lízanku.

        • RE: Blokovanie facebook-u 15.12.2015 | 15:56
          Avatar kazigraf   Návštevník

          nastavuje sa to napr v nsswitch.conf

          http://man7.org/linux/man-pages/man5/nsswitch.conf.5.html

          • RE: Blokovanie facebook-u 15.12.2015 | 16:13
            Avatar samalama   Návštevník

            to viem. ale kde to nastavim v sietovom profile pouzivatela?

    • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 06:56
      Avatar tomy   Návštevník

      Pokiaľ sem budú chodiť sa ventilovať podobný ako samá lama, nemá význam viesť diskusiu

      • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 10:12
        Avatar samalama   Návštevník

        aky mas problem?

        • RE: Blokovanie facebook-u 11.12.2015 | 10:56
          Avatar tomy   Návštevník

          prečítaj si po sebe príspevky, ale to asi nepôjde

          • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 12:37
            Avatar samalama   Návštevník

            citam, citam, a vsade len vecne poznamky, otazky a odpovede...

            • RE: Blokovanie facebook-u 14.12.2015 | 15:54
              Avatar tvojesvedomie   Návštevník

              MY HERO :-*