Problem s Creative sound blaster live 24 bit

Sekcia: Hardware a Drivery 30.10.2005 | 00:26
Avatar Kornacik Ubuntu 5.10  Používateľ
potreboval by som rozbehnut moju zvukovku -Creative sound blaster live 24 bit - nedetekuje mi ju linux mandrake 10. Cize potrebujem splasit dake drivers .. Neviete niekto kde alebo aspon ako by som ju rozbehol????
    • Re: Problem s Creative sound blaster live 24 bit 23.10.2005 | 15:23
      peter golis   Návštevník
      mandrake 10 je velmi siroky pojem, 10.0, 10.1, 10.2 ? tieto tri verzie holi vydane v horizonte dvoch rokov. totizto zvukova karta SB Live mala dve modifikacie. Ta novsia (Audigy) mala oficialne pridanu podporu iba nedavno. v dnesnej dobe by mala byt funkcna s ovladacom snd-emu10k1, ale iba na novsich jadrach. Presnejsie povedane ak sa nejedna o zasuvnu zvukovu kartu pre notebooky (pcmcia), ta este nei je otestovana. takze by som odporucil rucne zaviest dany modul a vyskusat. ak to neprejde, tak upgrade jadra aj s ovladacmi.
      • Re: Re: Problem s Creative sound blaster live 24 b 29.10.2005 | 12:11
        Avatar Kornacik Ubuntu 5.10  Používateľ
        No kedze mi odporucili zmenit linux mandrake na ubuntu, pretoze ubuntu uz detekuje zvuk kartu tak som to urobil IBAZE tym sa moj problem neskoncil... Ubuntu mi klasifikoval zvukovku ako creative sound blaster audigy - NAKOLKO ja moja Creative sound blaster live 24 bit mi nejde zvuk... co mam spravit teraz???
        • Re: Re: Re: Problem s Creative sound blaster live 29.10.2005 | 13:11
          peter golis   Návštevník
          naozaj sa nejedna o audigy? creative balil audigy do krabic pre live. co znamena nejde zvuk? nie je iba vypnuty zvuk? je nacitany zvukovy modul/ovladac emu10k? v com nejde zvuk?
          • Re: Re: Re: Re: Problem s Creative sound blaster l 29.10.2005 | 15:47
            Avatar Kornacik Ubuntu 5.10  Používateľ
            no zvukovka je detekovana ako audigi - a zvuk nefunguje pri ziadnej aplikacii - cize nejde vobec nikde... ano jedna sa o live mrkni sa na http://www.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=206&product=10315 toto je moja zvukovka ... PS: Zvuk je zapnuty ale nehra nic..
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s Creative sound blast 29.10.2005 | 18:27
              peter golis   Návštevník
              je nacitany zvukovy modul/ovladac emu10k?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s Creative sound blast 29.10.2005 | 21:12
              pzad   Návštevník
              tato zvukovka nepouziva driver snd-emu10k1, pouziva driver snd-ca0106. Podpora je v najnovsej alsa. V jadre moze byt defaultne stasia verzi, ktora kartu nemusi detekovat vobec, alebo je detekovana ako audigy ls (ani v jednom nemusi ist). Odporucam zohnat najnovsie ovladace alsa (najnovsie su 1.0.10rc2). Verzia, ktora je v jadre sa da zistit napr zo suboru /proc/asound/version.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s Creative sound b 30.10.2005 | 00:26
                peter golis   Návštevník
                pardon, hambim sa. nevsimol som si to "24 bit". doma mam SB Live! (SB0060) na ktorej je priamo uvedene ze sa jedna o emu10k1, ale az teraz som si vsimol ze mam inu kartu.
    • Re: Problem s Creative sound blaster live 24 bit 23.10.2005 | 17:55
      aa   Návštevník
      http://www.beko.sk/alsa.html