zvuk v suse 9,3

Sekcia: Hardware a Drivery 25.10.2005 | 13:05
Avatar norbertm suse 9,3  Používateľ
vie mi niekto poradiť, mám nainštalovaný suse 9,3 a zatiaľ som s ním spokojný a učím sa s ním pracovať, samozrejme som presedlal z XP. Mám ale taký problém že pri prehrávani akejkoľvek hudby, alebo zvuku mi z reproduktorov vychádza aj nepríjemné pukanie. Niekedy sa ni ale nejakou náhodou stalo že to prestalo. Ovládače mi systém vypisuje že fungujú správne skúšal som s tím všetko možné a nemôžem prísť na problém. Myslím si že si systém mohol nainštalovať dva typy ovládačov a teraz sa nejakým spôsobom "bijú". To pukanie sa zmierni keď napr. v prehrávači XMMS prehodím balanc na reproduktoroch. Dúfam že nikto pochopí môj dotaz lebo som úplny začiatočník a neviem moc dobre ako by som mohol opýsať môj problém. Ale aj tak dík za radu.
    • Re: zvuk v suse 9,3 25.10.2005 | 13:05
      Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
      Pouzivas asi KDE, ze? v nastaveniach zvuku sa da vybrat vystupny plugin ALSA, OSS, atd... Vyber ALSU a spusti program alsamixer. V nom vypni vsetky kanaly okrem Master a PCM, vypinaju sa a zapinaju klavesou m. Pohraj sa s hlasitostou Master a PCM pocas prehravania zvuku a zisti, ci pri urcitych nastaveniach prestane praskanie. Ak sa to nebude lepsit, skus pouzit OSS. Daj vediet ako to funguje, lebo pri pouziti Alsy, sa da este nastavit aj frekvencia a ine veci v asoundrc.