DVB-T2 dongle

Sekcia: Hardware a Drivery 29.06.2016 | 18:53
Avatar pupkacik   Používateľ

Ahojte,



mam:

Bus 001 Device 012: ID 0bda:2832 Realtek Semiconductor Corp. RTL2832U DVB-T



a kukam cez to DVB-T uplne na paradu (kedysi VLC, teraz skor cez Me TV).

Podla tohto clanku ma coskoro prist DVB-T2 a neskor aj H.265.

Otazka znie: bude mi fungovat tento dongle aj pre DVB-T2? ono je vraj dost OP, par ludi s tym robi vselico ine okrem kukania telky, takze mozno by to zvladol. Zdroje sa mi dost lisia:

na ebay ho predavaju s popiskom aj DVB-T2

medzi DVB-T2 donglami sa rovnaky nazov nachadza, ale ID asi nesedi

v popise som nic nenasiel o DVB-T2 :(



Ak mate skusenost, podelte sa s nou .. ak mate vhodnu (lacnu) alternativu, sem s nou :)

Dakujem!

    • RE: DVB-T2 dongle 29.06.2016 | 19:53
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ to je RTL SDR Hardware, tak to len tupo zoberie prijaté dáta ktoré sa demodulujú v počítači. A je im jedno či sa jedná o MPEG-2 alebo niečo novšie.

      PS: ja som robil vilomeniny s RTL2838. Lietadielká mi to chytalo na dodanú anténu o veľkosti vztýčeného prostredníka z Bratislavy až po Viedeň, Malacky, Modru a Ráb. Telka posielala cez bežný ovládač obyčajný stream ktorému bolo jedno čo všetko obsahoval. Takže, ...

      • RE: DVB-T2 dongle 30.06.2016 | 00:02
        Avatar pupkacik   Používateľ

        Diky. Tak to snad zvladne. :) Uvidime ..

        • RE: DVB-T2 dongle 30.06.2016 | 07:19
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Otázkou je však, ako rozkódovávaš ten jediný multiplex platenej plustelky ktorého sa táto avízovaná zmena týka. V tom môže byť jadro problému.

          Iných slovenských multiplexov sa tento prechod netýka, tie ostávajú zatiaľ po starom.

          • RE: DVB-T2 dongle 30.06.2016 | 13:15
            Avatar pupkacik   Používateľ

            jeej no ja som detisko osprostene, plustelka ma samozrejme nezaujima :) takze asi mam este par rokov pokoj ... diky za tento postreh co mi usiel

            • RE: DVB-T2 dongle 30.06.2016 | 15:45
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Keby si bol v dosahu zahraničného signálu, tak si môžeš odpoveď aj experimentálne overiť. A ak niesi, tak je to ajtak vybavené.