Kubuntu grafické menu GRUB2

Sekcia: Konfigurácia 14.07.2016 | 18:59
Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

Ahojte. Nainštaloval som cez Grub-customizer túto tému. https://www.kde-look.org/p/1009533/ Ale téma nabehla v 8 bitových farbách, zlom rozlíšení a funguje veľmi pomaly aj keď rozlíšenie je nastavené správne.Kde by mohol byť problém?

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 19:02
      Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

      grub.cfg

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 21:34
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V prvom rade sa grub už niekoľko rokov edituje v /etc/default/grub i keď berie do úvahy aj nastavenia z /etc/grub.d. V druhom rade ten konfig čo si sem dal nesedí s obrázkom. Ale problém bude asi v spôsobe inštalácie. Ten link, čo si sem dal má popísanú inštaláciu. Skúsil si to podľa nej, a ak nie tak prečo?

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 23:27
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Skúsil som to najskôr podľa príkazov ale to nefungovalo. Tak som to skúsil cez ten program tam to funguje ale zle. Sice gfxboot v grub2 fungoval tým čudným spôsobom aj v PCLinuxOS keď som ho mal tak bude problém asi niekde inde.(Preto som tam radšej mal legacy grub). A viem, že ten súbor nesedí s obrázkom, to je aj ten problém. Tu je /etc/default/grub.

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 23:42
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Teraz som skúsil dať aj iba pozadie do grubu ako je to napr. v debiane, vtedy menu síce funguje normálnou rýchlosťou ale obrázok a písmo v grube je čiernobiele, napriek tomuto:

        GRUB_GFXMODE="1366x768x24" ... export GRUB_COLOR_NORMAL="light-gray/black" export GRUB_COLOR_HIGHLIGHT="green/black" #GRUB_THEME="/boot/grub/themes/Aurora-Penguinis-GRUB2/theme.txt" export GRUB_MENU_PICTURE="/boot/grub/Casper.jpg"

        všetko som to robil cez ten program.

        • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 00:00
          Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ
          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 07:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Mohol by si to odfotiť inak, ako selfíčko na facebook? Akosi na tom obrázku naozaj nie je vidno ani že by to bol obrázok.

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:14
              Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ
          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:27
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A pozerám do toho konfigu čo si dodal. Inštalácia danej témy sa má vykonať inak ako si vykonal ty. Stiahnutý balík máš rozbaliť a nakopírovať do špecifikovaného priečinku, a do /etc/default/grub máš zadať len jeden riadok. Finálne máš jedným príkazom vygenerovať konfiguračný súbor pre grub.

            Skúsiš to tak?

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:55
              Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

              8 bitové farby a pomalé vykresľovanie ako predtým.

              • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:00
                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

                Robil to aj PCLinuxOS s predvolenou témou, problém musí byť inde možno v grube samotnom.

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:02
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Osobne nie som nejakým zástancom zmien GRUBU, ktorý sa objaví na obrazovke len na nejakých pár sekúnd – jeho úlohou ani nie je dobre vyzerať ale plní inú funkciu :-)

      WlaSaTy už naznačil, že do súboru etc/default/grub treba doplniť len jeden riadok a malo by to fungovať.

      Ak by som teda chcel meniť pozadie Grubu, urobil by som to takto:

      1. otvoriť Správcu súborov s právami root

      2. uložiť obrázok do /boot/grub - tu sa môže vytvoriť ešte adresár images a doň vložiť obrázok

      3. doplniť súbor etc/defaul/grub o riadok:

      export GRUB_BACKGROUND="/boot/grub/images/názov_obrázku.jpg"

      prípadne

      export GRUB_BACKGROUND="/boot/grub/názov_obrázku.jpg" #podľa toho, či sa vytvoril adresár images alebo nie

      3.zaktualizovať Grub

      sudo update-grub

      a ak sa počas aktualizácie Grubu objaví hláška typu „Found background image: Nové_pozadie.jpg", tak po reštarte PC by sa malo nové pozadie ukázať.

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:21
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Pozadie funguje ale je čiernobiele, asi si nájdem čiernobiele logo kubuntu

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 11:38
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tá téma má aj vlastný font a iné definície. Nejedná sa len o obrázok. Treba to rozbaliť, nakopírovať, aktivovať v prvotnom konfiguráku a vygenerovať strojvý konfigurák. To, čo robil on, a to čo radíš ty nesúvisí s návodom na použitie. Odporučil by som aspoň slovník na preklad.

        • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 11:54
          Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

          Tú tému som už podľa návodu robil, stále je pomalá a s 8 bitovými farbami.

          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 12:18
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            No, neurobil so tak. Kde máš v tom konfiguráku položku GRUB_THEME, a aké rozlíšenia ti vylistoval nástrooj vbeinfo keď si tam pridal aj farebné rozlíšenie? Prečo tam máš tie posledné tri riadky sa už radŠej nepýtam.

            Takže ešte raz, a pomaly: Otvor si ten tvoj link, klikni na Files (4), tam si klikni na tému pre grub, tam znova klikni na tému pre grub, a to si daj preložiť v prekladači (napr. google translator). Pred tým ako budeš robiť zmeny v konfiguráku, tak zruš predchádzajúce preklepy.

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 12:38
              Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

              je to jedno ako to urobím, je to to isté, išiel som presne podľa návodu.

              • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 13:19
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Pokiaľ si to konečne urobil podľa návodu, tak máš asi grafickú kartu s ktorou si grafika v grube nerozumie.

                • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 13:54
                  Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

                  No to bude asi ten problém.