emerge starsej verzie balicku v Gentoo

Sekcia: Konfigurácia 26.10.2005 | 20:44
Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
Zdravim, potreboval by som vediet, ako emergenem starsiu verziu nejakeho balicku resp. aplikacie. Napriklad ak chcem prejst z udev 0.70 na udev 0.68
    • Re: emerge starsej verzie balicku v Gentoo 26.10.2005 | 14:36
      peter golis   Návštevník
      toto ma zatial nezaujimalo ale nieco je popisane tu v clanku cislo 130
      • Re: Re: emerge starsej verzie balicku v Gentoo 26.10.2005 | 17:41
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Presnu verziu nainstalujete: # emerge =nazov_programu-presna-verzia cize pre udev 068: #emerge =udev-068-r1
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: emerge starsej verzie balicku v Gentoo 26.10.2005 | 20:19
          BlueWay   Návštevník
          Dik za odpoved, je to jednoduksia moznost. Ja som sa uz ale dozvedel aj inu... v /usr/portage/profiles/package.mask staci pred konkretny balicek pridat ">" cize by to vyzeralo asi >=udev-070-r1 a znamenalo by to, ze sa skompiluje starsia verzia, aspon tak som to pochopil...
          • Re: Re: Re: Re: emerge starsej verzie balicku v Ge 26.10.2005 | 20:44
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            hej, to je tiez mozne, lenze ked das: # emerge portage tak sa ti ten subor prepise... radsej si vytvor adresar /etc/portage, v tom adresari subor package.mask a vloz don: ">=udev-070-r1".
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte