ASUS nemozem dat Linux

Sekcia: Konfigurácia 26.01.2017 | 19:22
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte kamosovi opravujem notebook ASUS model PRO5MS kde mal doteraz Win7 ale nejde mu pustit ani nijak opravit windows,tak som sa chcel do neho dostat cez LIVE CD Lubuntu,aj v Biose som si nastavil aby mi bootovalo z DVD ale nejde nic,vobec ma nepusta ,neviete mi poradit ako este by som sa do neho dostal pripadne nahral linux?diki vsem

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: ASUS nemozem dat Linux 26.01.2017 | 19:35
      Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

      tak som sa dostal dnu v Biose som zmenil SATA z IDE na AHCI a zobralo mi to LiveCD LinuxMint16 teraz rychlo zalohovat subory a mozme asi kupovat new Hdd

      HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
      • RE: ASUS nemozem dat Linux 26.01.2017 | 19:58
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Mint myslím že nedostal podpis od MS nato aby mohol štartovať v prostredí SecureBoot zamknutom pomocou Windows, nežiadal o to. IDE disky niesú moc podporované 64bit Windowsami používanými SecureBoot. To mal Asus takto elegantne schované odstavenie SecureBootu?