ako nainstalovat gcc

Sekcia: Ostatné 08.02.2005 | 16:10
gofree   Návštevník
zacal som s linuxom par dni dozadu...pomaly sa pustam do instalovania cez konzolu zo zdrojakov...ale nemam gcc...pls nejaky rozumny navod
    • Re: ako nainstalovat gcc 07.02.2005 | 22:44
      gofree   Návštevník
      zbudol som, mam Suse 9.1
      • Re: Re: ako nainstalovat gcc 08.02.2005 | 03:22
        q-parser   Návštevník
        Ako to, ze nemas gcc??? Kompilator by mal byt standardnou vybavou kazdeho linuxu. Co mal, musi! Este raz skus aspon jedno z tyxto: gcc -v man gcc whereis gcc whatis gcc Skratka to musi nieco vyplut a ak fakt nie, tak sa musi dat urcite doinstalovat. Ako? To neviem, bo som v Suse nikdy nerobil.
    • Re: ako nainstalovat gcc 08.02.2005 | 10:22
      peter   Návštevník
      No ja som zacal mozno o jeden den skor ako ty. Nainstaloval som SUSE 9.2, a gcc som musel doinstalovat dodatocne. Spusti si YaST a tam niekde najdes nieco ako 'Add Software'. Tam by sa ti mal objavit combo box a v nom nieco ako 'selection'. Potom by sa ti mal objavit zoznam balikov ktore mas alebo mozes nainstalovat. gcc je v C++ Development.
      • Re: Re: ako nainstalovat gcc 08.02.2005 | 14:32
        q-parser   Návštevník
        To je fakt zaujimave, ze ho instalator nezaradil do standardnej instalacie. Zeby to Suse robilo nasxval a setrilo?
        • Re: Re: Re: ako nainstalovat gcc 08.02.2005 | 16:10
          alibaba32   Návštevník
          To nieje pravda. Vsetko je v distribucii SuSE zahrnute, len treba namiesto standarnej preddefinovanej instalacie, kt. navrhne instalator pocas instalacie, zvolit vlastnu, vybrat potrebne baliky a pokracovat v instalacii. Pouzivam SuSE od 9.0, teraz mam 9.2 a nemam s tym problem.