praca

Sekcia: Ostatné 28.04.2017 | 11:08
Avatar brozz   Návštevník

zdravim, v prvom rade chcem upozornit ze sa nejedna o ziadny technicky problem, ale skor zivotnu otazku.coskoro koncim na strednej (zameranie it) a nejako sa neviem rozhodnut, v com sa mam specializovat..mam dostatocne znalosti co sa tyka linuxu, sietovych technologii a podobne (bavi ma s tym pracovat), na druhu stranu mam aj dost velke skusenosti s opravami pc (ci uz hardverovo, alebo softverovo), otazka teda nastava, mal by som sa viac orientovat na linux, ci skor na support(?), obe veci ma bavia rovnako, no myslim si, ze v sfere supportu budem problem s uplatnenim (mnoho prac. ponuk som na tuto temu nenasiel), a pride mi skor, ze veci okolo sieti a linuxu maju vacsiu perspektivu zamestnat sa. bol by som rad, ak by sa k tomu vyjadril niekto, co ma dost velky prehlad v tomto, pripominam, o prachy mi v tomto pripade nejde. a dalsia otazka znie, ak by som sa teda dal cestou linuxu, ako zistim, ze som schopny tuto pracu vykonavat( viem ze ak sa toto pytam, tak na to zatial prevdepodobne nemam). dakujem

    • RE: praca 28.04.2017 | 15:27
      Avatar samalama.   Návštevník
      ... koncim na strednej... <=> ... mam dostatocne znalosti co sa tyka linuxu, sietovych technologii a podobne...

      tak urcite...

      mam dostatocne znalosti co sa tyka linuxu, sietovych technologii a podobne <=> ... na to zatial prevdepodobne nemam...

      tak teraz neviem, mas ci nemas skusenosti...?

    • RE: praca 28.04.2017 | 16:29
      Avatar kdurechova   Návštevník

      kazdou pracou si prehlbujes nejake vedomosti/skusenosti

      takze ak ti nejde o peniaze, sustred sa na to, co ta bavi

      odporucam najst si nejaku pracu uz popri skole aspon na par hodin tyzdenne, tam zistis co potrebujes na danu poziciu

    • RE: praca 28.04.2017 | 16:49
      Avatar redhawk75   Používateľ

      mal by som sa viac orientovat na linux, ci skor na support?

      hm no co mas na mysli pod pojmom linux? ktore oblasti? Enterprise, desktop, embeded.

      Ako linux admin zarobis urcite viac ako podpora, ale.... Ako povedal Vladimir Iljic Ucit sa ucit sa ucit sa.

      Pokial beries support ako opravu HW+SW no to je tazko. Momentalne sa s tym neuzivis.

      ak by som sa teda dal cestou linuxu, ako zistim, ze som schopny tuto pracu vykonavat?

      Dobra otazka. Musis si vybrat co by si chcel. Admin, bezpecak, sietar atd.

      Skus si najst ako ti uz radila vyssie, job popri skole a uvidis. Osobne by som to nevzdaval, ja som sa tiez naucil robit s Windows po 3-4 rokoch na RH.