USB kluc.

Sekcia: Hardware a Drivery 12.08.2017 | 08:14
Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

Na USB kluc som ukladal subory. Obcas niektory vymazal. Opat casom pridal. A dnes zistilô ze mi nejde pridat ani dalsi subor. Zvlastne. Vykazuje ze mam malo miesta. Aj vypis vo Vlastnostiach na to poukazuje. Tak cely kluc vymazal. Opat plne nejde stiahnut na kluc nic , zakazdym hlaska vid.priloha. Vo vlastnostiach. bezo zmeny. Akoby kluc vizualne subory odstranil no stale ich tam pocital do velkosti kapacity. ...a zrazu ze plny ?! Ma s tym niekto skusenosti, resp.riesenie ? Vdaka.

    • RE: USB kluc. 12.08.2017 | 09:17
      Avatar plusplisplusplusplusplusplusplusplisplusplusplusp   Návštevník

      Poskodeny file-system? Kontrolu na chyby si kontroloval?

      • RE: USB kluc. 12.08.2017 | 09:29
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Prepac ale som novacik v tychto vodach. Neviem ako sa taka kontrola robi.

    • RE: USB kluc. 12.08.2017 | 10:15
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Chyba vstupu / výstupu. To znie ako pokazený súborový systém, alebo zomierajúci disk.

      Ak na ňom už nemáš nič potrebné, tak skús jednoducho ten disk naformátovať. Klikni naň pravým, vyber formátovať, v novom okienku vyber prepísať nulami, súborový systém budeš chcieť asi FAT (nie NTFS, exFAT alebo niečo iné) a popisku akú chceš (bez diakritiky).

      PS: Niekedy je lepšie urobiť podobný formát pod windows. Je to smutné, ale v Linuxe chýba poslanie príkazu "obživni si pamäťové bunky" pri Flash diskoch a pam.kartách. Windows to má implementované. Ale to oddiali smrť flash disku len o pár týždňov, občas ani o toľko.