Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 10.1 :(

Sekcia: Hardware a Drivery 10.02.2005 | 02:30
loko   Návštevník
Pri instalacii stiahnuteho drivera z nvidia.com mi po suhlaseni s licenciou napise toto: WARNING: your kernel was configured to include rivafb support as a loadeble kernel mobule The rivafb driver conflicts whit the nvidia driver. the nvidia kernel module will still be build and instaled, but be aware that the nvidia driver will not be able to function properly if the rivafb module is loaded. Potvrdim OK build kernel module.... A napise: unable to load the kernel module nvidia.o installation has failed............ Prosim, vedeli by ste mi s tym poradit??? Uz sa s tym trapim dllllho a som iba zblbnuty novacik.... diq
    • Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 10.1 08.02.2005 | 14:37
      loko   Návštevník
      pozeral som aj tuto na fore, co s tym mali tiez podobne problemy, ale nic z toho mi nepomohlo....hm
    • Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 10.1 08.02.2005 | 16:24
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      mas nainstalovane spravne zdrojaky od jadra?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 1 08.02.2005 | 17:03
        loko   Návštevník
        som preinstaloval linux - uz nepise konflikt, ale pri instalaci nestiahne cez ftp nvidia_kernel a instalacia failed. kernel mam 2.6.8.1-12mdk v popise ovladaca nvidia som sa docital ze je na kernel 2.6.8.1-10mdk takze budem musiet najst ovladac na 2.6.8.1-12mdk???[hladal som, ale nenasiel som] alebo kernel 2.6.8.1-10mdk??? dik
        • Re: Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v m 08.02.2005 | 17:40
          miso   Návštevník
          Cau, podla toho, co pises, tak sa nemoze natiahnut modul nvidia, pretoze je v konflikte s modulom rivafb
          • Re: Re: Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA 08.02.2005 | 18:29
            loko   Návštevník
            hej, ale po preinstalovani linuxu to uz prestalo pisat....ak by sa to objavilo, ako odstranit ovladac rivafb? diki
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem s install ovladacom NV 09.02.2005 | 00:53
              Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
              Ak by sa "to" objavilo? "To" by ste si museli najprv zaviesť... S drivermi od NVidia pokiaľ viem problémy nezvyknú byť. Len treba postupovať podľa pokynov NVidie. Vynimkou je SuSE, ale aj to sa tam riesi. 1. Stiahnuť balík 2. stiahnuť a prečítať README 3. uložiť (tuším do adresára /root, je to v README) 4. v ovládacom centre vypnúť bootovanie do X 5. spustiť balík 6. upraviť Xconfig (README) a zapnut bootovanie do X 7. dať si kávu :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem s install ovladaco 09.02.2005 | 17:04
                loko   Návštevník
                :))) dikes vyskusam....zacnem bodom 7. :)))
    • Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 10.1 09.02.2005 | 09:37
      xmirco   Návštevník
      Ja mám nvidiu Geforce 4Ti a stiahol som ovladač NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run na mandrakovi 10.1 s tým samím kernelom a nevipísalo mi to žiadnu chybu možno si nevipol graficke rozhranie za pomoci init 3
      • Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 1 09.02.2005 | 17:02
        loko   Návštevník
        init 3?? hm, mam nastavene, aby sa po starte pustilo len textove prostredie... dik
      • Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 1 09.02.2005 | 23:18
        Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
        Je podla mna jedno, ci X budu vypnute tak, ci tak. Podstatne je, aby nebezali, ked budete instalovat ovladac.
    • Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 10.1 10.02.2005 | 01:24
      loko   Návštevník
      hmmm, spustil som to takto.... " ./NVIDIA.run --expert a zacalo to po mne pytat kernel source path: .....neviete mi prosim poradit, co to chce??? a ako to tam dostat?? Dakujem
      • Re: Re: Problem s install ovladacom NVIDIA v mdk 1 10.02.2005 | 02:30
        q-parser   Návštevník
        no pravdepodobne ta cesta bude: /usr/src/linux ale este pred tym by som skusil radsej spustit ten skript s parametrom -add-this-kernel alebo tak nejak. Malo by sa pouzit pri instalacii aktualne jadro a uz by sa na nic nemal skript pisat a malo by to prejst v pohodicke. Potom uz len par zmien v konfigu X servera.