Linux na ntb HP

Sekcia: Ostatné 12.04.2018 | 09:30
Avatar Rena   Návštevník

Dobrý deň, mám podozrenie mam problém. Skúšala som si nainštalovať od Linux Ubuntu 14.4 až po tu najnovšiu verziu a taktiež Linux Mint staršie až najnovšiu verziu (len cez CD lebo cez USB vypisovalo chybu pri inštalácii) so zapnutým secure boot a taktiež aj s vypnutý secure boot. Problem je v tom, že nechce mi nájsť WiFi pokiaľ nie som max. 2m od nej, keď som už ďalej tak už neukazuje žiadnu wifinu. Dá sa tento problém odstrániť alebo je to len hlúpa blokacia od HP? Na Windowse mi WiFi ukazuje a aj susedove 😀

    • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 10:07
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      zišlo by sa napísať o aky konkrétny ntb sa jedná a hlavne o akú wifinu sa jedná

      potom sa skôr nájde niekto kto bude vedieť poradiť (ak napríklad ma podobný HW) alebo nájsť nejaký konkrétny návod na nete

      za pokus stojí aj vyskúsať inú distribúciu (ubuntu a mint su velmi podobne) napr MX Linux, Deepin, elementary, .... (https://distrowatch.com/ napravo je zoznam najpopularnejsich)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 10:08
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        zabudol som napísať, že na vyskúšanie stačí použiť live cd/usb, netreba to rovno inštalovať (to by som urobil len ak sa ti bude dané distro páčiť a v live systéme bude fungovať wifi)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 10:11
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          toto by mohlo byť teoreticky riešením:

          https://askubuntu.com/questions/168909/why-is-wifi-not-working-on-my-hp-laptop

          ale kým nebudeme vedieť o aký presne hw sa jedná (najme druh wifi karty) tak môžme len hádať

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 11:16
      Avatar xx   Návštevník

      ntb hp pavilion 250 a wifina realtek RTL8723BE 802.11 bgn

      • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 11:55
        Avatar redhawk75   Používateľ

        https://akshaycv006.wordpress.com/2017/01/12/installing-realtek-rtl8723be-driver-for-ubuntu-debian-or-fedora/

    • RE: Linux na ntb HP 12.04.2018 | 15:31
      Avatar lesna.vevericka   Návštevník

      ahoj, mne robil tiež problém ntb HP a wifi, tiež som mal problém chytiť to len 2 metre od smerovača. Vyriešil som tie problémy tak, že som skúsil malý nápad na smerovači o jeden nižší štandard, teda som zmenil z 802.11n na 802.11g alebo 802.11b Potom problémy zmizli. Tie enkové najnovšie protokoly mali asi v ovládačoch Linuxu zle naprogamované, keďže je to nový štandard, nie všetci výrobcovia ho mali asi rovnako, nejak to nekomunikovalo.

    • RE: Linux na ntb HP 13.04.2018 | 11:28
      Avatar X   Návštevník

      Tak skúsila som to od redhawk75 (dúfam že som dobre napísala nič lebo píšem cez mobil) WiFi mi ukazuje len ma nechce pripojiť a už ani cez mobilný ma nepripomína ale signál je fakt súpravy toľko WiFi som ešte nemala

      • RE: Linux na ntb HP 13.04.2018 | 11:41
        Avatar renax   Návštevník

        Ďakujem veľmi veľmi pekne už som sa napijila na wifinu len som musela ntb parkrat drasticky vypnúť =)