Postfix - rozdelenie IP adries rôznym užívateľom na servery

Sekcia: Konfigurácia 12.05.2018 | 18:53
Avatar forse   Používateľ

Zdravím Vás borci.

Mám 1 server s Postfixom, na ktorom hosťujem niekoľko zákazníkov. K serveru mám priradené ďalšie 3 IP adresy.

Chcel by som Postfix nastaviť tak, že: 1./3 užívateľov bude na odosielanie používať ip adresu xxx.xxx.xxx.1 2./3 užívateľov bude na odosielanie používať ip adresu xxx.xxx.xxx.2 3./3 užívateľov bude na odosielanie používať ip adresu xxx.xxx.xxx.3

Teda nejako určiť rozpätie užívateľov a nastaviť ich na konkrétnu IP adresu. V prípade problému tak budem vedieť jednu IP adresu deaktivovať (na odosielanie) a jej užívatelia sa dočasne pripoja k inej IP adrese.

Je to hlavne z dôvodu reputácie danej IP adresy (ak niektorá spadne do blacklistu). Teraz využívam rozpätie 3och IP adries pre všetkých užívateľov (náhodne sa priradí odoslanému emailu - a to je problém, lebo v prípade, že je odoslaný spam, tak sa na blacklist dostanú všetky IP adresy.

Má niekto takúto skúsenosť, poprípade, dá sa to vôbec nastaviť? Ďakujem.

    • RE: Postfix - rozdelenie IP adries rôznym užívateľom na servery 13.05.2018 | 09:30
      Avatar ip   Návštevník

      S IP6 to problem by nebol. A pri IP4 budes musiet serverove sluzby spustat na 0.0.0.0

    • RE: Postfix - rozdelenie IP adries rôznym užívateľom na servery 14.05.2018 | 11:41
      Avatar okl   Návštevník

      Ano da sa to nastavit.

      Mozes pouzit sender_dependent_default_transport_maps ktora umozni nastavenie roznych transportov podla odosielatela a potom nastavis smtp_bind_address ktory zviaze transport s ip adresou ktoru chces pouzit.