Ako opraviť Cairo dock?

Sekcia: Konfigurácia 19.06.2018 | 13:44
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Milí priatelia! Vnučka mi v cairo docku roztiahla vypínací gombík na 1/3 obrazovky,navyše skáče hore dole,a nedá sa nič robiť,už som ho odinštaloval,aj znovu nainštaloval,robí to porád!Ako sa jej to podarilo neviem! Myslím správne že ten Cairo.-Dock mám pokazený a uložený na mojom harddisku-vysvetlí mi niekto princíp uloženia a príkazy-remove a install som skúšal nepomohlo!!!

    • RE: Ako opraviť Cairo dock? 19.06.2018 | 14:12
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      príkaz apt-get remove balík iba odstráni ale na tvojom disku (pravdepodobne v domovskom priečinku) ponechá konfiguráciu takže po opätovnej inštalácii si tu konfiguráciu nájde a aplikuje tvoje staré (zlé) nastavenia

      na odinštalovanie aj vymazanie nastavení funguje príkaz apt-get purge balík

      a potom klasická inštalácia

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Ako opraviť Cairo dock? 19.06.2018 | 16:12
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Podla internetu v /home/meno/.config treba najst nastavenie cairo a zmazat.

    • RE: Ako opraviť Cairo dock? 19.06.2018 | 14:14
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      OT: Verím, že tieto Laciho príspevky raz budú vydané knižne :) Nič v zlom Laci, iba si ma zase riadne rozosmial, tie decká sú neuveriteľné! Inak, žiaľ Cairo nepoužívam.

      • RE: Ako opraviť Cairo dock? 20.06.2018 | 11:40
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        To vieš život 66 ročného záhradkára prináša aj takéto prekvapenia od vnučky-hocijako som sa snažil zmenši to tlačítko nedarilo sa!

    • RE: Ako opraviť Cairo dock? 20.06.2018 | 09:21
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Presne ako píšu kolegovia vyššie - zbytočne odinštaluješ a nainštaluješ rovnaký program, konfigy v /home zostávajú. Najlepšie je ich nájsť (podľa názvu programu) a vymazať ich. Program sa potom po spustení tvári ako prvýkrát spustený,,,

    • RE: Ako opraviť Cairo dock? 20.06.2018 | 10:30
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
      v /home/meno/.config treba najst nastavenie cairo a zmazat

      Len doplním: ak tie skryté súbory nevidíš, tak ich zobrazíš stlačením kláves <ctrl> + H

      • RE: Ako opraviť Cairo dock? 20.06.2018 | 11:38
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Našiel som a zmazal!

        • RE: Ako opraviť Cairo dock? 20.06.2018 | 11:45
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          ..a znovu nainštaloval-fachčí!Díky machri!!!