Brave brovser

Sekcia: Ostatné 12.11.2018 | 18:49

mám otázku, dá sa nainštalovať Brave browser do Linuxu MX? Začal som ho používať v mobile s androidom a som extrémne spokojný...

• RE: Brave brovser 12.11.2018 | 19:12

Podľa wikipédie ten browser podporuje aj Linux, takže áno. Ale obávam sa že s blokovaním sledovania a reklám to má ten prehliadač pomýlené. Oni tie reklamy vymenili za svoje, a so sledovaním užívateľov si tiež mastia vlastnú kapsu:

In June 2018, Brave released a pay-to-surf testing version of the browser. This version of Brave is preloaded with approximately 250 ads, and sends a detailed log of the user's browsing activity to Brave for the short-term purpose of testing this functionality. Brave announced that expanded trials will follow.[14] Later that month, Brave added support for Tor in its desktop browser's private browsing mode.[15]

• RE: Brave brovser 12.11.2018 | 19:59

mne to na mobile zobrazuje namiesto reklamy iba prazdne miesto.... nie su tam nijeke reklamy... Skusal si to uz na vlasnej kozi, ze tak pises?

• RE: Brave brovser 12.11.2018 | 20:50

Nie, kozu nechovám a tak na rožnom statku neskúšam internet.

Ale vychádzal som z dostupných informácií. Ak si si na ten link z wikipédie neklikol, tak si asi ani neklikol na domovskú stránku toho prehliadača kde máš link na download aj pre Linux. A na ňom je info ako si pridať repozitáre pre Ubuntu, Mint, RHEL/CentOS, Fedoru a aj build zo zdrojákov. Vypracujem ti inštalačný manuál aj s obrázkami a šípkami kam kliknúť?

• RE: Brave brovser 12.11.2018 | 21:21
      Avatar Livan Manjaro, Arch, všetko s XFCE  Používateľ

Skúsil si toto?

• RE: Brave brovser 13.11.2018 | 10:10

Co tak pouzit google (ak na to mas). pekne popisane. Pouzi tam instalaciu pre Ubuntu.

• RE: Brave brovser 13.11.2018 | 10:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

ako je na tom brave so synchronizáciou medzi jednotlivými strojmi a s mobilnou verziou ?

ma nejakého aspoň decentného správcu hesiel (so synchronizáciou) ?

vie niekto ??

na ich stránke k tomu vela nie je a na forach som nasiel len príspevky zo septembra, kde sync s mobilnou verziou bol iba v beta verzii prehliadaca

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Brave brovser 13.11.2018 | 17:27

Skus a potom napis blog.