instalacia balikov MD 10 - KDE

Sekcia: Ostatné 09.02.2005 | 23:13
Avatar flashback Mandrake 10  Používateľ
Kedze este len zacinam s linuxom mozno sa vam ta otazka bude zdat jednoducha ale ako mam prosim vas postupovat ked nainstulujem nejaky balik cez manazera softwaru? dam naistalovat balik, on ho uspesne nainstaluje a dalej sa neviem pohnut. musim s tym este nieco spravit alebo by mal ten program uz ficat (ak ano tak ho potom neviem najst)...?
    • Re: instalacia balikov MD 10 - KDE 08.02.2005 | 14:29
      q-parser   Návštevník
      Podla mojix skusenosti by mali programy bezat hned. Este sa mi nestalo, ze by nejaky nesiel. Samozrejme niektore potrebovali nakonfigurovat, ale to len v mizivom percente pripadov. Co konkretne ti nejde?
      • Re: Re: instalacia balikov MD 10 - KDE 09.02.2005 | 22:35
        flashback   Návštevník
        ja ten program nemozem ani nikde najst. instaloval som tam napriklad slovnik.
    • Re: instalacia balikov MD 10 - KDE 09.02.2005 | 23:13
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Skuste si zapnut viac informacii pri instalacii, je tam na to klikatko. Zaujimave pre vas budu vsetky subory v adresaroch bin. Toto su spustitelne subory. Jeden program ich moze mat aj viac. Ak mate program uz nainstalovany, otvorte si ho a pohladajte. Mozno ho budete mat uz v menu. Pred tym, ako ho spustite, si este skuste dat prikaz v konzole: meno_programu -h alebo este lepsie man meno_programu Pre istotu...