Internet na EDGE modeme Zadacom.

Sekcia: Hardware a Drivery 31.10.2005 | 23:06
Jano_Sk   Návštevník
Mám Mandrake 10.1. Neviem sprevádzkovať internet na EDGE modeme Zadacom. Na www.zadacom.sk je nejáký návod, ale treba niečo prepisovať a ja neviem ako. Má niekto podrobný návod ako mám tento modem sprevádzkovať ? Inak som veľmi spokojný s Mandrakom, len by som potreboval nejaké návody, ako pracovať v sheloch (nejakú príručku so syntaxami príkazov a s krátkymi popismi, čo príkazy robia ) Kde by som mohol takúto dokumentáciu stiahnuť ? Vopred ďakujem všetkým za ochotu pomôcť. Jedine kvôli tomu internetu ešte využívam Windows. A ešte kvôli rozkódovaniu DVD.Inak všetko ostatné môžem v pohode robiť v linuxe. Díky. Čau.
    • Re: Internet na EDGE modeme Zadacom. 31.10.2005 | 23:06
      Samuel Cengel   Návštevník
      co keby si skusil tu tuto inak to mas uplne pod nosom a co sa tyka edge modemu, treb na www.zadacom pozorne citat, je tam moznost stiahnut si vytvorene scripty, cize nic netreba prepisovat, iba ich treba nahrat do adresara /etc tak ako su vytvorene a potom uz len spustit ako root pppd call edge. Jedine co mozno bude treba prepisate je umiestnenie USB0 v /dev. cize treba pozriet v /dev kde je USB0 zariadenie a cestu k nemu uviest v scripte /etc/ppp/peers/edge hned v prvom riadku, je tam uz nejaka cesta, iba ak nebude fungovat, treba ju prepisat