ftp server

Sekcia: Konfigurácia 06.02.2019 | 01:51
Avatar Michal   Návštevník

Pred par dnami som si zalozil online eshop so sportovymi doplnkami. Chcel som ho pridat na porovnavac cien. Len je odomna vyzadovany xml subor. Ten som si vytvoril krvopotne rucne, kedze moj provider hostingu nepodporuje takuto sluzbu ako export produktov. Lenze problem je v tom ze porovnavac cien odomna vyzaduje aby som poslal odkaz (link) na dany xml subor. Bohuzial mam ho len na pocitaci(hdd). Moj hostingovy provider poskytuje sluzbu ftp servera za priplatok, preto sa chcem opytat ci je nejaka moznost nahrat subor online a posalt link na porovnavac cien. Skusal som to uz cez google drive ale ten ma pri vytvoreni odkazu(linku) hodi len do tzv. prewiev modu a nie na stiahnutie suboru. Zjednodusene povedane hladam bezplatnu sluzbu ktora by mi po vlozeni linku do prehliadaca zacala stahovat dany subor s koncovkou xml.

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 02:40
      Avatar debian+   Návštevník

      Daj ho na web, ak mas hosting. Napr. vytvor zlozku private a tam daj. A daj mu http link.

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 14:30
      Avatar Michal   Návštevník

      bohuzial nemam taku moznost ako vytvarat zlozky, v prilohe som pridal subor aby bolo jasne o co ide

      • RE: ftp server 06.02.2019 | 14:40
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Ako sa pripajas na FTP server?

        Alebo ako si si instaloval shop?

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 14:49
      Avatar Michal   Návštevník

      dal som si ho vytvorit u providera https://www.exohosting.sk/objednavka/webstranka-maxweb , mam tento balik a vsetko sa nastavuje cez ich kontrol panel, k ftp serveru nemam pristup

      • RE: ftp server 06.02.2019 | 15:20
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Nemam skusenosti s Exacmi ale urcite musis mat pristup na FTP. Ved to je standard ak mas zaplateny hosting.

        Napis im na support ze potrebujes tam pristup aby si mohol menit/pridavat data.

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 15:14
      Avatar Michal   Návštevník

      Trochu som upravil ten subor lebo mi tam chybalo kodovanie a par drobnosti

      • RE: ftp server 06.02.2019 | 15:18
        Avatar Michal   Návštevník

        ups zly subor

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 17:13
      Avatar easySolution   Návštevník

      napis si vlastny PHP script ktory ti bude robit export z databazy do pozadovaneho XML suboru.

      PHP script budes pravidelne volat cron-om. Exohosting ponuka takuto sluzbu bez priplatku.

      Heureke uz len das link na generovany XML subor.

      easySolution.

      Ak potrebujes lepsiu pomoc, za 200E cista ruka, spravim riesenie na kluc.

      • RE: ftp server 06.02.2019 | 20:28
        Avatar samalama.   Návštevník

        175e

        • RE: ftp server 06.02.2019 | 22:37
          Avatar easySolution   Návštevník

          a ze preco PHP-eckari maju nizke platy a ich odbornost je degradovana.

          Jasny priklad, salamovy lamer podlieza cenu. Nicim inym nevie zaujat len cenou.

          BTW, este si to mozes nechat spravit ukrajincovi alebo indovy za 10 eciek.

          • RE: ftp server 06.02.2019 | 23:03
            Avatar samalama.   Návštevník

            a ze preco je potom svet taky prijebany, ked za jeden trapny skript, ktory ty ako velky odbornik a skuseny programator napises za pol hodiny, pyta za tu pol hodniny jednoduchej prace polovicu platu nejakej upratovacky, ktora po tebe umyva hovna na hajzli...

    • RE: ftp server 06.02.2019 | 23:22
      Avatar easySolution   Návštevník

      Ty zarobis 200e za tyzden, ja za pol hodinu. Rozdiel je v produktivite.

      Prijebanci nechapu, nato aby som vedel napisat script za pol hodinu som musel na sebe makat roky.

      Salamovy Lamer nechape, ze upratovacka mala rovnake sance ako ja. Teraz ja sa vrtam v phpckovych srackach vo velkom kanci, zatial co upratovacka v mojich hovnach na malom hajzli.

      win-win

      • RE: ftp server 07.02.2019 | 01:30
        Avatar Huju   Návštevník

        2oo € este ani nezarobil a tolko chces ? Kua ty si namysleny zmrd

        • RE: ftp server 07.02.2019 | 06:26
          Avatar easySolution   Návštevník

          ale ved je pan podnikatel, ma vlastny eshop, v trhovom hospodarstve sa deju vacsie zmrdosiny ako realne ponuky za realnu pracu.

          Bud odmietne alebo prijme moju ponuku. easySolution.

          Ja viem, ty by si bol najradsej keby sme mali centralne planovanie a vsetci rovnake platy. Patrocnici 2015 - 2020 zdar!

    • RE: ftp server 07.02.2019 | 01:27
      Avatar EndOFdays   Návštevník

      <DESCRIPTION>Keď sa svet skončí, kto prežije? Len silní. Vitajte na konci.</DESCRIPTION> Hu hu eee ........... :-D