MX Updater

Sekcia: Konfigurácia 10.12.2019 | 18:45
Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

Da sa nejakov MX-e nastavit, len to co ja chcem ? MX-Updater to robi sucasne, ci uz FF, rozne programy a ovladace. Tlacidlo Upgrade a vsetko spolu nahodi do vysej verzie. Je nieco kde by sa dalo ten update len to co ja chcem ? Proste len vybrate casti, nie cely zoznam.

    • RE: MX Updater 10.12.2019 | 18:53
      Avatar debian+   Návštevník

      Z konzoly instaluj resp. aktualizuj len konkretne baliky. Vtedy sa neurobi hromadne vsetko.

    • RE: MX Updater 10.12.2019 | 19:39
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Len k čomu je to dobré? To chceš mať časť distribúcie neaktuálnu?

      • RE: MX Updater 10.12.2019 | 19:51
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Nieeeeee. Ale uznaj aktualizovat FF, ci ine v takych intervaloch. Ako to davaju, je uplna zbytocnost. O systemovych veciach, nevravim. To je jasne, ze system je podstatny.

        • RE: MX Updater 11.12.2019 | 19:20
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Zrovna pri prehliadači internetu by som si nedovolil tvrdiť že aktualizácie sú moc časté. Ten prehliadač je jedna z hlavných vstupných brán pre záškodnícke programy. Podobne je to aj pre kancelárske balíky vrátane poštového klienta, ak v nich otváraš dokumenty od ľudí čo nemajú dostatočnú ochranu. Dosť často tie balíčky dokonca meškajú za Zero Day.

          Ale na druhú stranu, pre ľudí čo majú spoplatnené dáta na internete alebo FUP to môže byť otravné. Tak pomalý internet že by sa tie záplaty nestiahli za pár minút už hádam nik na Slovensku nemá. I keď niektorí ľudia si ešte pamätajú časy DialUp, keď im ST preplo linku na PCM a už sa to nechytilo ani na 14k4.

          • RE: MX Updater 11.12.2019 | 22:21
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Pamätám sa keď som pár pekných rokov dozadu sťahoval 700 MB Linux deň a pol :-) A kompilácia driveru pre modem,,,

          • RE: MX Updater 12.12.2019 | 08:10
            Avatar lapoche   Návštevník

            "Dosť často tie balíčky dokonca meškajú za Zero Day." Balicky vzdy meskaju za 0day... ked uz mudrujes, tak si aspon nastuduj co je 0day.

            • RE: MX Updater 12.12.2019 | 08:36
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              A to sa podľa teba teda vylučuje s mojím tvrdením?

              • RE: MX Updater 12.12.2019 | 10:06
                Avatar kokotko   Návštevník

                dost casto = vzdy.. musi jebat... hlavne ze mas posledne slovo

                • RE: MX Updater 12.12.2019 | 13:42
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Takže podľa teba vždy nie je dosť často. Asi by si chcel častejšie, akurát že to by si musel ísť medzi ľudí.

                  • RE: MX Updater 12.12.2019 | 16:00
                    Avatar samalama.   Návštevník

                    preco si taky k***t? preco jednoducho nevies prijat prehru, sklopit usi a byt ticho? preco za kazdu cennu musis mat posledne slovo, aj ked v tychto pripadoch DOST CASTO ak nie SKORO VZDY vytahujes uplne irelevatne veci a mimo temu? povedz preco...?

                    • RE: MX Updater 12.12.2019 | 17:00
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Opísal si sa clkom presne, len si zabudol na vulgarizmy

                  • RE: MX Updater 23.12.2019 | 12:23
                    Avatar LH   Návštevník

                    Zdar.

                    Rozdiel medzi dost casto, vid. [1] a vzdy, vid. [2].

                    [1] Dost casto
                    |X|X| |X| | |X|X| |X| |X|
                    
                    [2] Vzdy
                    |X|X|X|X|X|X|X|X|X|X|X|X|
                    
      • RE: MX Updater 10.12.2019 | 21:27
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ja som akurát aktualizoval Manjaro (Cinnamon) a hľa, nechce sa mi spúšťať aplet v paneli :-)

    • RE: MX Updater 10.12.2019 | 20:02
      Avatar zeleno110   Návštevník

      Mx updater si môžeš vypnúť v nastaveniach a cez synaptic si upgradovať len to, čo chceš. Dobré je to vtedy, keď autoupdater chce povýšiť verziu ovládačov grafickej karty na takú, kde už nie je podporovaná aktuálna grafická karta a skončilo by to pomlčkou na čiernej obrazovke.

    • RE: MX Updater 11.12.2019 | 10:02
      Avatar fish   Návštevník

      Používam

      sudo apt-mark hold firefox

      mx updater firefox a balíky ktoré označíš nechá na pokoji. Ak chces update balíku dáš

      sudo apt-mark unhold firefox
      • RE: MX Updater 13.12.2019 | 14:33
        Avatar Michal   Návštevník

        Moment. Ja sa tu nebavim len a len o FF. Je pekne ze ponukas navod na FF. No mna skor zaujima sytem , nie prehliadac. System je IN. ....takze asi fakt ostava len cez Synaptic to udatnut.

        • RE: MX Updater 13.12.2019 | 23:44
          Avatar joop   Návštevník

          Dobre to napisal, prvym prikazom podrzis verziu balika (ako priklad napisal firefox, ale moze to byt hocijaky balik/y) Potom das aktualizovat a povysit a vse bude povyseno okrem podrzannych balikov (v tomto priklade uvedeny firefox)

          A cez Synaptic musis robit to iste, teda najst balik(y) a oznacit na podrzanie verzie akurat klikanim

    • RE: MX Updater 11.12.2019 | 10:30
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Samozrejme, len jeden balík možno updatnúť príkazom:

      apt-get install --only-upgrade firefox