Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC

Sekcia: Hardware a Drivery 16.09 | 17:21
Avatar sebo Xubuntu -Archlinux-Win10  Používateľ

Dobrý deň .Mam tuto dosku ktora obsahuje realtec 8125 2,5G sietovku ktora mi nejde .Je uz kernel ktory ju ma uz v priamo v podpore?

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 16.09 | 18:18
      Avatar redhawk75 mx19, galliumos, antiX, Devuan,  Používateľ

nie je

https://github.com/heri16/r8125 tu je ovladac.

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 16.09 | 18:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

na stranke maju ovladace pre kernel do verzie 5.6

teda vyssie verzie by ho mali mat v sebe teda 5.7 aj 5.8 aj 5.9

jedine ze by nie a vtedy skus ovladace z ich stranky

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 20.09 | 13:38

Dík tak mi už beží Linux paradoxne nie nie Win 10 .Po par sekundách inštalácie nápise ze mu chyba ovládače .Zabudne napísať ktoré ( pribalené DVD nepomohlo ani stiahnuté driver z Gigabyte

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 21.09 | 08:44
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

nie som si istý či rozumiem

teda v linuxe ti to ide ale vo windowse nie ? tak to je super, všetko vyriešené

lebo s win problemom tu veľa rád asi nedostaneš ;-)

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 23.09 | 23:12

A to sme tu "rasisti" ? :) .Tak aj ten problém vyriešený . Ten istý obraz Win 10 na USB nejde ale keď ho napálim na dublé DVD ma to 5 GB (: Tak instilácia prebehne OK V PC mam vždy 2 Linuxy a nejakú WIN aj keď 10 by som si nedával nikdy ale ovládače k doske sú len na ňu . Takže Win na USB ešte neinštalovať na DVD instilácia funguje .Vyhnete sa zbytočnému hľadaniu chyby ktorú vám instilácia WIN cez USB vypisuje . Ďakujem za radi na ovládače v Linuxe

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 24.09 | 08:46
            Avatar Pavel KDE neon, Q4OS  Administrátor

Bootovacie USB s Windowsom vie vytvoriť v Linuxe napríklad WoeUSB, pár krát som ho už použil a nenarazil som nikdy na problémy,,,

Desktop: KDE | IM: Franz | Web: Vivaldi
          • RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 24.09 | 09:55
            Avatar Livan Manjaro, Arch, všetko s XFCE  Používateľ

Či je vytvorené bootovacie USB alebo DVD, tak je tam napálený rovnaký iso súbor a nemal by byť rozdiel vo funkčnosti alebo v tom, čo obsahuje. Ak si mal problém s USB, mohlo byť zle napálené. Niekedy tiež bývajú bližšie nešpecifikované problémy s USB 3.0 a vyššie. Skúsenosti ukazujú, že niektoré značky USB sú vyslovene nevhodné na použitie ako bootovacie. Hlavne rýchle Patrioty. S pomalými USB 2.0 podľa mojich skúseností problémy nebývajú.

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 24.09 | 19:10

To som si aj ja myslel ale nieje to tak . Hľadal som na Internete a tiež to niekomu robilo vypisovalo ze che nejaký ovládač a instilácia skončila . A niekto mu radil nech ten istý obraz napáli na DVD nie na USB a tiež mu potom nič nehľadalo a nainštalovalo . To iste sa stalo aj mne .USB inštaláciu v Linuxe používam už roky a tiež to nebol celkom OK hlavne na začiatku

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 24.09 | 19:38
                Avatar Livan Manjaro, Arch, všetko s XFCE  Používateľ

Toto by sa mohlo stať iba v prípade, ak na tej doske potrebuje nejaké netypické ovládače potrebné k spojazdneniu funkčnosti USB. Pokiaľ ich nenainštaluje, logicky nebude fungovať ani USB. Z DVD tie ovládače pri inštalácii win10 pre USB nepotrebuje a v priebehu inštalácie si ich stiahne a nainštaluje. To je jediné logické vysvetlenie, ktoré ma napadlo.

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 24.09 | 19:47

Ja mám zase takú skúsenosť, že z kľúča usb 3.0 v pohode a 2.0 nefungovalo. Bolo potrebné zapnúť v BIOSe CSM alebo legacy podporu tak dáko sa to volá.

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 25.09 | 17:10

Stým ovládačom pre USB by to mohlo byť Myslím ze B550 ma USB v sebe a nemusela by ho WIN10 poznať .Ovládač cd mechaniky ma :)

• RE: Gigabyte GA-B550 AORUS PRO AC 17.10 | 22:58

Arcolinux beží po aktualizacii na 5.9.1 na sietovke bez instalacie ovladacov