upgrade k i7 920

Sekcia: Hardware a Drivery 23.09.2020 | 17:33
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

Ahojte mám postarší desktop ktorý by som rád upgradol

momentálne tam je:

  • matičná ASUS ROG RAMPAGE II 
  • intel i7 920
  • 12GB ram DDR3 (myslím že 1600Mhz) v6 slotoch po 2GB
  • quadro fx1800 

chcel by som ten pc použiť na lahšie hranie (hier ktoré nie su na geforce now) a nejakú tú multimedialnu prácu s videom a 3D (blender a davinci resolve) ale tá grafika s 786MB vlastnej ako keby tam ani nebola pri videach s vyssim bitratom

uvažujem o upgrade grafiky za niečo ako amd rx570 alebo rx 580 (obe okolo 160€) kvoli ich 8GB vlastnej pamate (ta pamat garfiky je pre akceleraciu v blenderi aj davincim rozhodujuca)

problem vidim v tom že doska má len pcie 2.0 slot a tá karta je pcie 3.0 - viem že fungovať bude (teda mala by) ale neviem nakoľko ju bude brzdit pcie 2.0

v hrach ju bude určite brzdiť procesor (ale to nie je pre mňa priorita) hlavne by som ten pc ešte chcel vytrápiť na nejakú tú prácu s videom

čo poviete má to zmysel ? alebo viete odporučiť inú vhodnejšiu kartu ?

určite si počkám na zen3 procesory a navi2 grafiky či nepojdem rovno do noveho pc ale rad by som pocul nejake nazory k tomuto

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: upgrade k i7 920 23.09.2020 | 18:39
      Avatar redhawk75   Používateľ

      ked siel by som do 5700 xt

      Neviem co hravas ale ja mam GT-710 s 1GB ram

      • RE: upgrade k i7 920 23.09.2020 | 20:10
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        5700xt stoji 400e to je na urovni hodnoty toho pc už tých 150e mi príde veľa, keďže neviem kedy zomrie ten stroj

        a hry su druhorade ale ked uz sa pytas instaloval by som doom, xcom2, dirt rally, civilizaciu 6 a potom mafiu definitive edition ked si ju kupim v zlave

        mne ale ide prioritne o editaciu videa v davinci resolve (pre prehrávanie aj render je podstatna hlavne velkost ramky karty - neviem prečo ale tvrdí to priamo tvorca toho sw) rovnako blender dokáže akcelerovat grafikou len ak celý model zmestí do pamate karty

        este uvazujem nad bazarovou gtx 1080 alebo 1070 ale tie majú menej pamate takže by museli byť max za 100eur

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: upgrade k i7 920 24.09.2020 | 11:36
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Osobne mám RX580 Saphire verziu Pulse s 8GB, ak zoženieš ešte RX570 choď radšej do nej. Je menej výkonná ale žerie menej a nieje tak hlučná ako RX580. Zo začiatku som mal problém s ovládačmi a občas mi v hre zhodili X-ka. A vyššia spotreba ak máš viac monitorov.

          Niektoré hry sa nedajú hrať nakoľko nie sú podporované. Ale hry čo portoval Feral alebo ako sa volajú aj keď píšu že nepodporované fungujú bez problému (Dirt napríklad)

          Blender bez problému ale nerobím v tom tak som len skúšal. Problém som mal s BricsCAD pády ale je to asi spôsobené verziou v19 pád občas v20 je prekopaná a pády čo 20 minút (chyba segmentácie) na quadru mi to funguje bez pádov.

          Používam hlavne QT aplikácie a vo všeobecnosti nemám problém až na BricsCAD a hry.