Externá webkamera

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2020 | 12:41
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, chystám sa po čase vraziť do môjho starého kompu (ďalší SSD disk a nová grafika) a rozmýšľam, že by som hneď kúpil aj nejakú lacnejšiu webkameru na monitor. Nemám nejaké požiadavky, len nech je Full HD aj keď preferujem radšej väčší čip ako rozlíšenie, nech funguje hneď po pripojení (KDE neon, Q4OS) a aby sme sa videli pri video konfereniách v budúcnosti :-) Zatiaľ to riešim cez DroidCam a mobil (vďaka Mário za tip), ale nie je to až tak pohodlné. Narazil som na túto webku a mala by fungovať aj v Linuxe, len je kus exotická značka tak som si neni istý. Máte nejaké tipy? Optimálne by bolo keby bola v ponuke Alzy, stadiaľ budem objednávať aj ďalšie komponenty, ďakujem.

    • RE: Externá webkamera 20.11.2020 | 12:50
      Avatar TcK   Používateľ

      Teraz je problém dajakú zohnať... tie online meetingy, školy vybrakovali všetko.

      Tešilo ma. Zbohom
      • RE: Externá webkamera 20.11.2020 | 13:02
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        u nás v planeu sa dá zohnať od geniusu, ale je tam cena nejakých 35e. viem len že je fullhd.

    • RE: Externá webkamera 20.11.2020 | 13:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      poradit neviem ale toto by som riešil testovaním

      alza nemá problém s vracaním tovaru a ak máš predajňu/výdajňu blízko tak môžeš skúšať zaradom z ich ponuky a ak nepôjde hneď v ten deň vrátiť a objednať ďalšiu

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Externá webkamera 20.11.2020 | 14:03
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Viem, preto Alza :-)

    • RE: Externá webkamera 20.11.2020 | 13:40
      Avatar samalama   Návštevník