pomale kopirovanie na usb

Sekcia: Ostatné 27.01.2021 | 19:15
Avatar ra100   Návštevník

ahoj vsetci.

Kopiroval som kamosovi film na usb.

Subor mal 1.5gb.

Kopirovanie malo z pociatku rychly priebeh, no ku koncu spomalovalo a spomalilo na desiatky kilobajtov za sekundu.

opakoval som to viac krat, na ine usb a stale rovnako.

trvanie kopirovania bolo neunosne dlhe, ku koncu mi ukazovalo ostavajuci cas az 4h ~ (!!!)

nikdy som si tento jav nevsimol, kedze v kopirujem (zalohujem) len na externe hdd.

pri hladani riesenia som nasie, ze je to bug.

nasiel som riesenie pridat -

 
vm.dirty_bytes=50331648
vm.dirty_background_bytes=16777216

do suboru - /etc/sysctl.conf.

zda sa, ze to zacalo fungovat, no neviem, ci je mozne cisla modifikovat a tak cely proces zrychlit, kedze to ide pomalsie, ale ide.

mate neake riesenie tohto problemu a je to vobec "dobre" riesenie ?

os je debian 9.

vopred dik.

    • RE: pomale kopirovanie na usb 27.01.2021 | 23:56
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Čavko,

      aj ja mám podobné skúsenosti.

      • Viac malých súborov po osobitne jednom sa prenášajú rýchlejšie ako jeden veľký súbor naraz.
      • Určite sa oplatí formátovať USB a pri formátovaní vybrať najlepší typ súborového systému, ktorý bude prenášať súbory najrýchlejšie.
      • Pri kupovaní USB je veľmi dôležitý údaj rýchlosť čítania a zápisu. Novšie a drahšie USB majú samozrejme rýchlejšie čítanie a zápis.
      • SSD má omnoho rýchlejšie čítanie a zápis ako HDD. Tiež dôležitý údaj o rýchlosti prenosu súborov je aj kvalita HDD SSD na počítači.
    • RE: pomale kopirovanie na usb 28.01.2021 | 00:46
      Avatar ra100   Návštevník

      dik.

      relevantny by mohol byt bod 2 - formatovanie, no na to nemam nervy, kedze na vyber mam iba fat a ntfs, kedze dotycny pouziva win.

      mozno by pomohlo umount a mount do niecoho ineho, ako media.

      v kazdom pripade - zda sa, ze je to pekne stary linuxovy bug, co dodnes nebol vyrieseny.

      nieco obdobne robi aj win, kde cim je viac ku koncu kopirovanie, tym viac spomaluje.

      v kazdom pripade dik.